16 Ağustos 2018

PAMUKOVA’DA İŞÇİLER ÜRETİMİ DURDURDU


Pamukova da demir yolları için beton travers üreten bir fabrikada çalışan 45 işçi ücret adaletsizliğinin düzeltilmesi için yönetime verdikleri toplu imza sonrası iki arkadaşlarının işten çıkarılmak istenmesini protesto ederek üretimi durdurdular.

Pamukova Yencice Mahallesinde bulunan beton travers fabrikasında ücret adaletsizliği ve iki arkadaşlarının çıkarılması gerekçesi ile işi durdurup fabrikanın bahçesinde toplanan 45 işçi, fabrika yönetiminden işten çıkarılmak istenen arkadaşlarının tekrar işe dönmesini ve ücret adaletsizliğinin giderilmesini istediler. Tek vardiya halinde günde 13-14 saat çalıştıklarını, 10-15 kilometre uzaklıktan gelen işçilerin olduğunu ancak fabrikanın servisi olmadığını kendi araçları ile işe geldiklerini ifade eden işçiler,  “ Biz yönetimle bizlere verilecek zammı konuşmak ve işten çıkarılacak iki arkadaşımızın işten çıkışının durdurulmasını istiyoruz. Ancak fabrika yetkilileri bizle hiçbir şekilde konuşmaya yanaşmıyor” dediler. İki işçiyi çıkararak kendilerine göz dağı vermeye çalışıldığını belirten 45 işçi, özlük haklarını alıncaya ve iki arkadaşları tekrar işe alınıncaya kadar işi durdurma eylemlerine devam edeceklerini gerekirse 45 işçinin çıkarılmasını bile göze alabileceklerini ifade ettiler.
6 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI