18 Ağustos 2018

FERİZLİ'Yİ YERLİ OTO HEYECANI SARDI


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, AKP Ferizli İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, Ferizli Muhtarları ve STK başkanları ile birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular.

Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD’ın ev sahipliğini yaptığı “Otomotivde Vizyonumuz Made In Turkey” toplantısına katılan BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem SANCAK yerli otomobil ile ilgili “yerli otomobilin Sakarya’da üretilmesini isterim” demişti.  Yapılan toplantının ardından Ahmet Soğuk ve beraberindeki heyet yerli otomobil konusunda harekete geçerek  seri ziyaretlere başladı.  Bu kapsamda Soğuk ve beraberindeki heyet Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Başkan Soğuk; “Bundan yaklaşık 3 yıl önce yerli otomobil açıklamasının ilk yapıldığı zaman bizler, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ticaret Sanayi Odamızla birlikte bir çalışma başlattık. Bu çalışmamızda İlçemizin Doğanca-Seyifler mahallelerimiz arasında kalan, 6 bin 500 dönüm arazimizin yerli otomobil için uygun olduğuna karar verdik. Aradan geçen zaman içerisinde de bu alan ile ilgili çalışmalarımıza devam ederek belirli bir noktaya getirdik” dedi.
HEYECANLANDIK
Vali Balkanlıoğlu’nun, hafta sonu yapılan toplantıda ‘Yerli otomobi için Ferizli uygundur’ ifadelerini kullanmasının kendilerini heyecanlandırdığını ifade eden Soğuk, “ Bu açıklamanıza biz de Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve İlçe başkanımız ile birlikte teşekkür etmek istedik. Susuz kalmış toprağın yağmuru beklediği gibi bizde bunu büyük bir heyecanla bekliyoruz. Sizin de bu konuda önemli bir çalışma yaptığınızı biliyor ve arkadaşlarımla birlikte yakından takip ediyorum. Biz Ferizli’ye yapılacak böyle bir yatırım için hazırız” ifadelerini kullandı.
KARAR AŞAMASINDA
Vali Balkanlıoğlu ise cevaben yaptığı konuşmada, “ Bu projenin hayata geçirileceği yer henüz karar aşamasındadır. Ferizli ilçesi konum itibariyle de son derece uygundur. Karasu limanı, 3. Otoyol güzergâhı, çevre yolu, alt yapısı ve ulaşım imkânı ile Ferizli’yi  yerli otomobil üretimine uygun olarak görüyoruz. Birde yerli otomobil konusunda en büyük avantajı İstanbul ve Ankara gibi merkezlere çok yakın olması. Gerek Türkiye’ye dağıtım konusunda ve gerekse yurtdışı ulaşımı konusunda sıkıntısız bir yer olarak görülüyor. İstanbul ve Ankara gibi merkezlere çok yakın olması lojistik olarak büyük bir avantajdır” ifadelerini kullandı.
UYGUN YER
Ferizli’nin yerli otomobile uygun olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini vurgulayan Balkanlıoğlu, “Hatta Yüksek hızlı treni ’de oraya getirmenin faydalı olacağını her fırsatta belirtiyoruz. Ferizli bu anlamda şanslı görünüyor fakat karar mekanizması nerede karar kılacağını henüz açıklamadı. Bizler bu konuda elimizden geleni yapıyor, takdiri karar mercilerine bırakıyoruz” diyerek bu konuda herkesin mutabık olduğunu söyledi.
8 Şubat 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI