19 Ekim 2018

KONGREYİ KAYBEDEN MUHARREM İNCE İLK ZİYARETİNİ İLİMİZE YAPTI: SAKARYA’DAN BAŞLADI


CHP’de başkan adayı Muharrem İnce dün ilimize geldi. Büyük bir yolculuğa çıktıklarını belirten İnce, “Bu yolculukta en dik duran CHP örgütü Sakarya örgütüydü. ‘İmzaysa imza, oysa oy. Yanındayız’ dediler” dedi

CUMA NAMAZINI KILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kongrenin ardından dün ilimize geldi. Cuma namazını Adapazarı Orhan Camii'nde kılan İnce, namaz sonrasında, cami bahçesinde ilçe sakinleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek çay içti. İnce, daha sonra CHP İl Başkanlığı'nın önündeki parkta partililere seslendi. Bankın üzerine çıkarak konuşmasını yapan CHP'li İnce, Yalova’da birkaç gün dinlendikten sonra sahaya Sakarya’dan çıktığını söyledi.
ZAMANI GELİNCE OLUR
Kurultayı değerlendiren İnce, “Parti içinde bir yarışımız vardı, tribünlerde seçildik, sokakta seçildik, gönüllerde seçildik ama bir tek sandıkta seçilemedik. O da olur zamanı gelince. CHP’yi rotasına sokarsak Türkiye rotasına girer diye bir büyük yolculuğa çıktık. Bu yolculukta en dik duran CHP örgütü Sakarya örgütüydü. ‘İmzaysa imza, oysa oy. Yanındayız’ dediler. Onun için bende bugün değerli Sakaryalılarla beraber olmak istedim” dedi.
TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ
CHP’de tüzük değişikliği önerisinde bulunacağını ifade eden İnce, “Bu öneriyi 100 bin imzayla yapacağım. 3 önerim olacak. Cumhurbaşkanı adayımızı bir milyon 300 bin üyemiz seçsin. İkinci önerimde imza rezaletini bitireceğiz. Üçüncü öneri de iki seçimde partiyi birinci yapamayan istifa edecek. Bunları CHP tüzüğüne yerleştirdiğimizde 80 milyonun gönlüne gireceğiz. Enerjimden, duygularımdan hiçbir şey kaybetmedim, bunu başaracağız” dedi.

CHP Yalova Milletvekili İnce dün ilimize geldi. Cuma namazını Adapazarı merkezdeki Orhan Camii'nde kılan İnce, namaz sonrasında, cami bahçesinde ilçe sakinleriyle çay içerek, sohbet etti. CHP'li İnce, sohbet ettiği bir Adapazarlının paltosunu beğendiği için üzerine giyerek, denedi. İnce, daha sonra CHP İl Başkanlığı'nın önündeki parkta partililere seslendi. Bankın üzerine çıkarak, konuşan CHP'li İnce, sahaya Sakarya’dan çıktığını söyledi.
ZAMANI GELİNCE OLUR
Kurultayı değerlendiren İnce, “Parti içinde bir yarışımız vardı, tribünlerde seçildik, sokakta seçildik, gönüllerde seçildik ama bir tek sandıkta seçilemedik. O da olur zamanı gelince. Ben Türkiye’nin bu sıkışmış durumunda nefes aldırmak için ve Türkiye’nin önüne açmak için bir büyük değişim başlatmak istedim. Sloganımız, ‘CHP’de değişim, Türkiye’de değişim’ idi. CHP değişirse Türkiye değişirdi. CHP’yi rotasına sokarsak Türkiye rotasına girer diye bir büyük yolculuğa çıktık. Bu yolculukta en dik duran CHP örgütü Sakarya örgütüydü. ‘İmzaysa imza, oysa oy. Yanındayız’ dediler. Onun için bende bugün değerli Sakaryalılarla beraber olmak istedim” dedi.
EKONOMİMİZ KIRILGAN
Türkiye’yi 3.5 tarafı denizlerle 4 tarafı sorunlarla çevrili bir ülke olarak tanımlayan İnce, “Ekonomimiz kırılgan ve dış müdahalelere açık. Satış ve alışı kıyasladığımızda hep zarar ediyoruz. Türkiye’de eğitim Cumhuriyet tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Çocuklarımız sınavdayken sınav değişiyor. Okuduklarını anlamıyorlar. Üniversitedeki çocuklarımıza yurt bulamıyoruz. Onun için başka güçlerin eline düşüyorlar. Tarımımız içler acısı, tohumlarımız doğurgan değil. İki Trakya büyüklüğündeki alan artık ekilmiyor. Doğru düzgün beslenemiyoruz. Sanayide vergi oranı çok yüksek” dedi.
RESMİ DIŞ POLİTİKA YOK
Dışişleri politikalarının içler acısı olduğunu iddia eden İnce, “Mesela Türkiye’nin bir Filistin politikası vardı. İktidara hangi parti gelirse gelsin değişmezdi. Şimdi böyle değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi bir dış politikası yok. Her şey AKP Genel Merkezi’nden yapılıyor. AKP 2002’de iktidara geldiğinde Suriye sorunumuz yoktu. Bunlar iktidara gelince önce kardeş oldular. Kardeşim Esat’tan katil Eset’e geçiş yaptı. Bunlar ısınma turlarıymış. Savaş bir spor müsabakası değildir. Gencecik çocuklarımız ölüyor orada. Senin çocukların bedelli askerlik yaptı tabi” dedi.
UÇURUMDAN KURTARACAĞIZ
‘Türkiye’yi bu uçurumun kenarından çekip alacağız’ diyen İnce, “Bunu yapacak olan CHP’dir. Önümüzdeki günlerde parti yönetiminden bekleyeceğim. CHP’de umutları yeniden yeşertmek 80 milyona umut sağlayacaktır. 10 gün sonra CHP’de Tüzük değişikliği önerisini 100 bin imzayla yapacağım. 3 önerim olacak. Cumhurbaşkanı adayımızı bir milyon 300 bin üyemiz seçsin. İkinci önerimde imza rezaletini bitireceğiz. Üçüncü öneri de iki seçimde partiyi birinci yapamayan istifa edecek. Bunları CHP tüzüğüne yerleştirdiğimizde 80 milyonun gönlüne gireceğiz. Enerjimden, duygularımdan hiçbir şey kaybetmedim, bunu başaracağız” diye konuştu. Konuşmasının ardından Sakarya İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen CHP Yalova Milletvekili İnce, Çark Caddesi'nde, partililerle yürüdükten sonra Sakarya'dan ayrıldı.
10 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI