20 Ağustos 2018

İYİLEŞMEYİ BEKLEYEN UTKU İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI: UTKU’YU YAŞATALIM


Kemik iliği kanseri hastalığı nedeniyle kök hücre nakliyle tedavi olmayı bekleyen 18 yaşındaki Utku Akçay ve aynı durumdaki hastalar için yarın AKM önünde gönüllü bağışçılardan kan örneği alınacak

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ
İlimizde kemik iliği kanseri hastalığı nedeniyle kök hücre nakliyle tedavi olmayı bekleyen 18 yaşındaki Utku Akçay ve aynı durumdaki hastalar için Sakarya Valiliği, Türk Kızılayı Sakarya Şubesi ile Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) iş birliğiyle uygun vericinin bulunabilmesi için kampanya düzenlenecek.
KAN ÖRNEĞİ ALINACAK
Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Adapazarı Elegant Restoran’da düzenlediği basın toplantısıyla tedavisi için kök hücre nakli olması gereken 18 yaşındaki Utku Akçay ve benzer durumdaki hastalar için yarın 11.00-17.00 saatlerinde Adapazarı Kültür Merkezi'nde kurulacak Kızılay standında, gönüllü bağışçılardan kan örneği alınacağını kaydetti.
BEŞ GÜN SÜRECEK
Utku Akçay ve onun gibi diğer hastalar için düzenledikleri kampanyanın 5 gün süreceğini belirten Tiryaki, Sakaryaspor ve Sakarya Büyükşehir Belelediyespor'un hafta sonu oynadıkları maçlar öncesi kampanyaya destek amaçlı açtıkları pankart için de teşekkür etti. KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar da destek çağrısı yaptı.

Sakarya'da, kemik iliği kanseri hastalığı nedeniyle kök hücre nakliyle tedavi olmayı bekleyen 18 yaşındaki Utku Akçay ve aynı durumdaki hastalar için Sakarya Valiliği, Türk Kızılayı Sakarya Şubesi ile Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) iş birliğiyle uygun vericinin bulunabilmesi için kampanya düzenlenecek. 
KAMPANYA YARIN
Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Adapazarı ilçesinde bir restoranda düzenlediği basın toplantısıyla tedavisi için kök hücre nakli olması gereken 18 yaşındaki Utku Akçay ve benzer durumdaki hastalar için yarın 11.00-17.00 saatlerinde Adapazarı Kültür Merkezi'nde kurulacak Kızılay standında, gönüllü bağışçılardan kan örneği alınacağını kaydetti. 
PANKART TEŞEKKÜRÜ
Utku Akçay ve onun gibi diğer hastalar için düzenledikleri kampanyanın 5 gün süreceğini belirten Tiryaki, Sakaryaspor ve Sakarya Büyükşehir Belelediyespor'un hafta sonu oynadıkları maçlar öncesi kampanyaya destek amaçlı açtıkları pankart için de teşekkür etti.  KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar da Utku Akçay ve diğer kanser hastaları için kampanyaya destek çağrısında bulundu. 
13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI