20 Ağustos 2018

‘BÜTÜN İLÇELERE
 SAMEK YAPILACAK’


Şubat Meclisi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek’e yapılacak SAMEK Binasının yerinin çok güzel olduğunu belirterek, “SAMEK çok kabul gördü. İmkanlar ölçüsünde bütün ilçelere yapmayı planlıyoruz” dedi

Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda ilave 10 gündem maddesiyle birlikte 94 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı söz alan MHP’li Hendek Meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır, SASKİ’nin Altındere ve Çamlıca’ya ne zaman yatırım yapılacağını sordu. Bahadır ayrıca hacca giden vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi’nin çanta dağıtmasını istedi. Bahadır, “Biz geçen yıl hacca gitti. Büyükşehir Belediyeleri hacca gideceklere çanta dağıtmışlar. Çok reklamı olmaz ama reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bizim belediyede çanta veremez mi?” diye sordu. Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser oturduğu yerden Bahadır’a itiraz etti. Keser, “Hacda siyaset mi olur? Siyaseti sokmayalım oraya. Yanlış bir şey” dedi. Başkan Toçoğlu ise, “Benim yapımdan kaynaklanıyor ama tarz olarak ben böyleyim. Arkadaşlar düşünsünler” dedi.
OTURUM ÜCRETLERİ MEHMETÇİK’E
Gündem öncesi MHP ve AKP’li üyeler meclis üyelerinin alacağı oturum ücretlerinin Afrin’de devam eden operasyonlar nedeniyle Şubat ayı huzur haklarının Mehmetçik Vakfı’na devredilmesini teklif etti. Teklifin görüşülmesi sırasında Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk bir yıllık oturum ücretlerinin bağışlanmasını talep etti. Başkan Toçoğlu ise, “Ordumuz şu anda sınırlarımızı korumak için bir harekat içinde. Hepimiz bu harekatı destekliyoruz. Askerlerimizin başarılı olması için dua ediyoruz. Bugün Mecliste oybirliğiyle aldığımız karar sembolik. Onların hiçbir şeye ihtiyacı yok. Devletimiz her şeyi karşılıyor. Biz onlarla beraber olduğumuzu belirtmek için bu kararı aldık” dedi.
ŞEHİR HASTANESİ ARAZİSİ
Gündemin 25’inci maddesinde yer alan Kulaksız Mahallesi’nde 400 dönüm alana yapılacak orman vasıflı arazinin Şehir Hastanesi için plan değişikliği yapılması İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Meclis oturumunda Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek’e kazandırılacak SAMEK Merkezi için arsa devir edilerek ve süreç resmen başladı. Konuyla ilgili olarak konuşan Başkan Toçoğlu, “Hendek aldı başını gidiyor. Orada çok güzel bir SAMEK binası yapılacak. Yeri de gördüm. Gerçekten çok güzel bir yer. SAMEK çok kabul gördü. İmkanlar ölçüsünde bütün ilçelere yapmayı planlıyoruz ama belediye başkanı arkadaşlarımız da bize biraz katkı sağlasınlar. En azından işletmeleri konusunda biraz yardımcı olun çünkü yük ağırlaşmaya başladı. Hizmet sektörü olduğu için çok fazla adam çalıştırmamız lazım” dedi.
SASKİ’NİN YATIRIM PAKETİ
Meclis Toplantısı’nda SASKİ’nin 240 milyonluk yeni yatırım paketi de kabul edildi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Toçoğlu, “Bütün belediyeler SASKİ’den hizmet alıyor. Biz garantör oluyoruz. Batma bari de seninle birlikte gitmeyelim bari” dedi. 84. madde kapsamında Ferizli Organize Sanayi Bölgesi Asil Üyeliği’ne Ahmet Soğuk, yedek üyeliğe Samet Zurnacı, Söğütlü 3. OSB için asil üyeliğe Zeki Toçoğlu, yedek üyeliğe ise Ferda Özten, Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB için asil üyeliğe Şenay Sakal, yedek üyeliğe Recep Boğaz seçildi.
13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI