21 Ağustos 2018

‘DÜNYAYA SAVAŞ DERSİ VERİYORUZ’


Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu’nun etkinliğinde konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ülkemizin kimsenin topraklarında gözü olmadığını belirterek, güvenlik güçlerimizin sivillerin zarar görmemesi konusunda tüm dünyaya adeta savaş dersi verdiğini ifade

Güvenlik ve strateji uzmanı Abdullah Ağar, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun davetlisi olarak Adapazarı ilçesindeki bir otelde düzenlenen programa katıldı. Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, Platform Başkanı Hasan Demir ile üyeler katıldı.
TOPRAK DİZAYNI
Ağar, Türkiye'nin bir bölücü terör örgütüyle karşı karşıya kalmadığını belirterek, şunları kaydetti: "Biz şu an bir bölücü terör örgütüyle mücadele ediyor gibi gözüküyor olmamıza rağmen, aslında bu toprakları bir şekilde dizayna soyunmuş ve dizaynda gerek terör örgütleri gerek silahlı örgütler gerekse vekalet savaşçılarını bir şekilde hem doğrusal hem de asimetrik olarak kullanmaya çalışan ve buradan kendi hedef ve menfaatlerine ulaşmak isteyen bazı küresel ve orta ölçekte ülkelerle mücadele ediyoruz." diye konuştu.
BİRİNCİ NESİL SAVAŞLAR
Birinci nesil savaşların insan gücüyle yapıldığını ifade eden Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü: İkinci nesil savaşlar insan gücünü de dahil ederek ateş gücüyle yapıldı. Üçüncü nesil savaşlarsa insan ve ateş gücünü dahil ederek manevra gücü üzerine inşa edildi. Dördüncü nesil savaşlar yani şu an yaşamakta olduğumuz savaş türü de insan, ateş, manevra gücü dahil edilerek kendi silahlı unsurlarını kullanmadan bir şekilde oluşturulan, dizayn edilen vekaletler üzerine yapılmaya başlandı. Yani karşınızda sizinle savaşan birilerini görüyorsunuz onun kendine özgü bir kimliği, kişiliği, kimyası var ama aslında o kimliğe, kişiliğe ve kimyaya bağlı bir mücadele üretmiyor. Sadece o kimliği, kişiliği ve kimyayı, hizmet etmiş olduğu iradelerin hedef ve menfaatleri uğruna kullanıyor.
 GÖZÜMÜZ YOK
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar’ı ilimizde ağırlamaktan ve Platform Üyeleri ile bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şuan Suriye’de bulunan tüm devletlerin farklı emeller peşinde olduklarını, Türkiye’nin ise sadece, kendi sınırlarındaki tehlikeleri bertaraf etmek ve oranın sahibi olan insanların huzuru için bu harekâtı sürdürdüğünü belirterek, ülkemizin kimsenin topraklarında gözü olmadığını, güvenlik güçlerimizin sivillerin zarar görmemesi konusunda tüm dünyaya adeta savaş dersi verdiğini ifade etti.
14 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI