18 Ağustos 2018

HER OKULA GÖNÜLLÜ: YESEP KAMUOYUNA TANITILDI


Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi ve Milli Eğitim tarafından gerçekleştirilen YESEP (Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi), dün yapılan toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Proje kapsamında her okulda Yeşilay gönüllüsü öğretmen belirlenecek,

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi tarafından gerçekleştirilen YESEP (Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi) tanıtım programı geniş katılımla gerçekleşti.  Programa Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve davetliler katıldı. Gösterilen sinevizyon sonrasında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır yaptığı açıklamada, “İl Milli Eğitim Müdürümüzün desteği ile Yeşilay Sakarya Şubesinin de çalışmalarıyla her okul da bir yeşilay gönüllüsü öğretmen vizyonuyla bir protokol imzaladık ve çalışmalarımıza yön vermeye devam ediyoruz. Amacımız şu arzuluyoruz ki biz Yeşilay olarak yapmış olduğumuz çalışmalar askıda kalmasın. Paydaşlarımızla her an bir araya gelip değerlendirmeleri yapma arzusu içerisindeyiz” dedi.
ASKIDA KALMASIN
Bir çok projeyi sonuçlandırdıklarını ifade eden Kıcır şöyle devam etti, “Gündemimizde Yeşilay eğitim seferberliği projesi ve sağlıklı nesil sağlıklı gelecek projeleri var. Türkiye’de Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüzün desteği ile başvurularda önemli bir yere geldik sağlıklı nesil sağlıklı gelecek projesinde. Bir çok il başvuru yapamamışken, bir çok ilin sayıları ikili basamaklara gelememişken, biz Yeşilay Sakarya Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber 300 aşkın bir başvuru ile Yeşilay genel merkezine başvurumuzu yaptık. Önemli bir noktadayız. Bu bir paydaş çalışmadır. Amacımız gençler bu projelerle hasbihal etsin ve bağımlıklarla bizim destekçimiz olsun istiyoruz. Yarının mimarisi olan gençlerin bağımlılıklardan uzak durmasını istiyoruz.”
BİLİNÇLENDİRME
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına bu çalışmanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Töre, “Bu nesil hastalığı olan bağımlılıktan gençleri kurtarmak için, hiç bulaşmamaları için bilinçlendirilmeleri gerekiyor. Bizde müdürlük olarak zaten yapmış olduğumuz bu çalışmalara Yeşilay gibi örnek olan toplumun derdi ile dertlenen bu kurumun desteği ile çalışmalarımıza hız verdik. Yeşilay’ın dediği gibi eğitim seferberliğine bizde eğitim ordusu olarak hep birlikte katılma sözü verdik” diye konuştu.
14 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI