19 Eylül 2018

İMZA KAMPANYASININ STARTINI SAKARYA'DAN BAŞLATTI


CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, parti tüzüğünde yapılması gereken değişikliklere yönelik başlattıkları imza kampanyasının startını Sakarya’da verdi


CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, parti tüzüğünde yapılması gereken değişikliklere yönelik başlattıkları imza kampanyasının startını Sakarya’da verdi. Özcan, Cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarının partiye kayıtlı üyelerce ön seçim ile belirlenmesinin yanında, 2 dönem partiyi birinci parti yapamayan genel başkanın değişiminin önünün açılmasını istedi. 9-10 Mart tarihinde yapılacak olan CHP’nin Tüzük Kurultayı’nda tüzükte yapılması gereken değişikliklere yönelik bir gurup milletvekili ile başlattıkları imza kampanyasının startını, partisinin Sakarya İl Örgütü’ne veren Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Türkiye’de özgürlük ve adalet, eksiksiz ve tam demokrasi iddiasında bulunan partimizin, bu ilkeleri hayata geçirmek gibi tarihi bir sorumluluğu bulunmaktadır” dedi. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ve çok sayıda partili tarafından karşılanan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, öncelikle yeni yönetimi ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletmek için burada bulunduğunu belirterek, “Bölgenin en büyük ili olan Sakarya’da, partisinin Erdoğan Isır ve ilçe başkanları ile daha başarılı olacağına inancım sonsuz” dedi.
DAHA SERT MUHALEFET
“Çocuklarının o gemiciklerine Türk bayrağı çekemeyenler, Andımızı kaldıranlar, bizi gayri milli ilan ediyor. Açılım , çözüm süreci adı altında PKK ile aynı masaya oturanlar, İmralı’daki PKK liderine sekreterya tayin edenler, bugün bizi gayri milli ilan ediyorlar. Artık bizim daha çok kenetlenip daha sert bir muhalefet aylayışı ortaya koymamız gerek. Çünkü Dünya’nın en büyük yalancısı tarafından yönetiliyoruz. Daha sert bir muhalefet anlayışını ortaya koymamız lazım” şeklinde tepkisini dile getirdi.
ÇALIŞMA BAŞLATTIK
Kısa bir süre sonra tüzük kurultayına gideceklerini kaydeden Milletvekili Özcan, tüzük değişikliği için bir gurup milletvekili ile birlikte bir çalışma yaptıklarını belirterek, ülke genelinde Genel Başkana sunulmak üzere bir imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.  9-10 Mart’ta tüzük kurultayına gideceklerini hatırlatan Özcan, “Bizim buna ihtiyacımız varmı? evet var. Partinin daha işlev hale gelmesi için tüzüğümüzde  değişmesi gereken hükümler var. Birde eksikler. Örneğin Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi, tüzüğümüzde yok. 2016 Nisan referandumu ile  Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için ya 100 bin imza buluyorsunuz, yada siyasi parti tarafından aday gösteriyorsunuz. Bizim CHP olarak aday göstermemiz gerekiyor. Ama bu adayı nasıl seçeciğimizi bizim tüzüğümüzde yok. Seçimler 3 Kasım 2019 da yapılacak. Tabi erken seçimde gündemde. O nedenle hazırlıklı olmalıyız” ifadelerine yer verdi.
ÖNSEÇİM ÇALIŞMASI
Cumhurbaşkanı adayının ya genel başkanı yetki verilerek, genel başkan tarafından belirleneceğini, ya MYK üyeleri tarafından belirleneceğini, yada parti meclisi tarafından belirleneceğini söyleyen Özcan, “Ama biz bir gurup milletvekili ile bir araya geldik dedik ki; ‘Hayır bir kişi belirlerse hata yapabilir. 15 kişi belirlerse hata yapabilir. 60 kişi de belirlerse hata yapabilir. Ama 1 milyon 250 bin CHP üyesi sandıkta bu ön seçimle adayımızı belirlerse, hata yapma riski minimuma düşer. İşte bu düşünce ile yola çıktık ve bugün birçok ilde imza kampanyası başlattık” dedi.
İMZA DİLEKÇESİ
CHP’li milletvekilleri tarafından hazırlanan imza dilekçesindeki amacın; ‘Biz CHP üyeleri olarak; Cumhurbaşkanı adayımızın belirlenirken aktif rol almak istiyoruz. Ve bunun tüzüğe hüküm olarak konulmasını istiyoruz’ algısını Genel Başkana sunmak olduğunu belirten Özcan, “100 bin imza ile bu değişiklik istenirse, buna genel başkanımızda, partimizin üst düzey yöneticileri de göz ardı etmeyeceklerdir. Biz inanıyoruz ki bu değişiklikle hazırlanan yeni tüzüğümüz, rakip partilere meydan okuyacaktır” dedi.
17 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI