19 Eylül 2018

KONGREDE OHAL TEPKİSİ: BU DESPOTLUĞA GİRER


İl kongresine gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP Hükümeti’ne yüklendi. Karamollaoğlu, “Siz olağanüstü hali olağan hale getirdiniz. 3 ay, 5 ay, 9 ayı anlarız ama siz bunu sürekli hale getirirseniz, bu despotluğa girer” dedi.

İL KONGRESİNE KATILDI
Saadet Partisi’nin 6’ncı Olağan İl Kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımı ile Adapazarı Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Divan Başkanlığını Abidin Birinci’nin yaptığı kongre, il teşkilatının 3 yıllık faaliyet ve hesap raporlarının okunup, ibra edilmesi ile başladı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Sakarya’nın 14 yıldır AKP iktidarı ile günü kurtarma politikası ile yönetildiğini belirterek, Sakarya’nın hak ettiği hizmetleri alamadığını söyledi.
COŞKU İLE KÜRSÜYE ÇIKTI
Salonu dolduran partililerin alkışları arasında, büyük bir coşku ile kürsüye çıkan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin bu ülkenin barış ve huzur içinde olması için çalıştığının altını çizdi. Karamollaoğlu, “Bugün kutuplaşma yaratılarak, insanlar birbirlerini hasım görmeye zorlanıyor. Farklı fikirler olmazsa, yanlış fikirlerle yönetilmeye devam eden bu ülke, karanlığa gömülmeye mahkum olur. Biz buna izin vermeyeceğiz” dedi.
YENİ BİR HAÇLI SEFERİ
Afrin harikatının, sınırlarımızda meydana gelen diğer askeri savunmaların ihtiyaç olduğunu da kaydeden Karamollaoğlu, “Biz bu bölgedeki oyunun herkesin farkında olmasını istiyoruz. Daha düne kadar Amerika’nın Ortadoğu’da işi yoktu. Amerika, Sovyetler  Birliği’nin dağılmasıyla Dünyanın tek süper gücü ilan etti kendini ve 1991 yılında Irak’a girerek, 19. Haçlı Seferini başlattıklarını ilan ettiler. Burada amaç, Ortadoğuyu parçalayıp, yeniden şekillendirmek ve buraya İsrail’i yerleştirmek” dedi.ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR
Karamollaoğlu, bir türlü bitmek bilmeyen olağanüstü halin, resmen olağanlaştırıldığını ileri sürdü. “Siz olağanüstü hali olağan hale getiriyorsunuz” diyen Karamollaoğlu, “3 ayı anlarız, 5 ayı anlarız, 9 ayı da anlarız. Ama siz bunu sürekli hale getirirseniz. Bu ülkede demokrasi kalmaz. Her şey bir kişinin iki dudağı arasında olmaz. O zaman bu yönetim şekline desposluk denir. Bu ülkede olağanüstü hal kaldırılmalı ve mutlak adalet tesis edilmeli. Adalet olmadan devlet olmaz. Adalet Mülkün temelidir” dedi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile seçime giren Eyüp Yıldırım güven tazeledi.
Saadet Partisi’nin İl Başkanlığı şu isimlerden oluştu;  Ahmet Manav, Ali Ahmet Çelik, Ali Bektaş, Ali Gürler, Bahattin Tandoğan, Birol Kaçar, Cahit Baykal, Yasin Çelik, Hasan Zengin, Kerim Aslan, Metin Özdin, Muhammed Ekşioğlu, Nurettin Hakan Özgül, Osman Tandoğan, Osman Ünlü, Ömer Ayhan, Ramazan Özer, Sadık Afşar, Sedat Tahran, Selman İskender, Suat Var, Süleyman Pulat, Tuncay Er, Uğur Girgin.
19 Şubat 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI