21 Eylül 2018

SAKARYA EKONOMİSİNİM RÖNTGENİNİ ÇEKTİLER


AKP Genel Merkezi tarafından ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri’ konulu toplantı düzenlendi. Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman, “Şehirlerimizin ekonomisini yakından tanımış olacak, beklentileri raporlar halinde hazırlayacağız” dedi

AKP Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri’ isimli toplantı düzenlendi. Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya AKP Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bilen, AKP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve il yönetimi üyeleri yer aldı. Toplantıda; şehrin ekonomik haritası oluşturularak ekonomik gereksinimler belirlendi.
TÜRKİYE GENELİNDE
Toplantının hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ekonomi İşleri Başkanlığımızın koordinasyonunda bugün önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz. Önce belediye ve ilçe başkanlarımızla bir toplantı gerçekleştirildi. Ardından ikinci oturumda akademisyenlerle ve iş dünyası ile bir toplantı gerçekleştirilecek. Burada amaç Sakarya'nın ekonomik olarak nasıl bir durumda olduğu, şehrimizin güçlü ve dezavantajlı yanları, beklentileri belirlenecek” ifadelerini kullandı. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, “Şehirlerin ekonomik beklentileri formu adı altında Türkiye genelinde bu tür programlar tertip ediliyor. Bugünde şehrimizde ev sahipliği yapıyoruz. 2. oturumda iş dünyası ile bir araya geleceğiz. Şehir ekonomisi için önem arz eden toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
RAPORLAR ANKARA’YA
AKP Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman ise “81 ilde gerçekleştirilecek ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri’ başlıklı toplantı için bugün Sakarya’dayız. Toplantılarımızda şehirlerimizin ekonomisini yakından tanımış olacak, beklentileri raporlar halinde hazırlayacağız. İş dünyası, STK temsilcileri ve akademisyenlerle de bir araya geleceğiz. Vatandaşlara da bazı sorular yöneltip raporlar tutacağız ve Ankara’ya ileteceğiz” dedi. Salman, “Biz AK Parti hükümeti olarak 15 yıldır ekonomide adaletli bir anlayış sürdürdüğümüz için iktidardayız. Şimdi önümüzde çok önemli bir seçim var. Ülkemizin ekonomik olarak en ufak bir hücresini dahi bilmek durumundayız. Bir ilin ekonomik verileri aynı zamanda o ilin psikolojik verilerini de bizlere sunuyor. Yapacağımız çalışmalar doğrultusunda hazırladığımız raporu Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımızla şehir olarak istediğiniz hedeflere ulaşırsınız” diye konuştu.
20 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI