18 Eylül 2018

VALİ BALKANLIOĞLU CAMİLİ’DEKİ AÇILIŞLARDA BELEDİYELERE SESLENDİ: YENİKENT'E SAHİP ÇIKIN


Camili’de yeni işyerlerinin açılışına katılan Vali Balkanlıoğlu, yerel yönetimlerin Yenikent’i kaderine terk etmemesi gerektiğini belirterek, “Bölgeyi ada sakinlerine bırakmayın. Burası özel site değil. Yenikent ile ilgilenin dedi

İŞYERLERİNİ AÇTI
Vali İrfan Balkanlıoğlu dün Camili Mahallesi’nde hizmete giren işyerlerinin açılışına katıldı. Açılışlarla Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Erol Aydın, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve gazetemiz genel yayın yönetmeni Sezai Matur, 15 Temmuz Camili Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik, Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyt Ulu,  Yenikent Derneği Başkanı Fikri Arslan ve Camili Mahallesi esnafı katıldı.
BÜYÜK AVANTAJ
Foto Özen, Ada Yeşil Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Butik Ruru’nun açılışlarını yapan Vali Balkanlıoğlu, esnafı dinledi ve Yenikent bölgesinin önümüzdeki yıllarda kalkınmada gözde bölge olacağını söyledi. Vali Balkanlıoğlu daha sonra Yenikent Derneğini de ziyaret etti.  Balkanlıoğlu,  Otoban, Adalet Sarayı, Valilik ve Şehir Hastanesi’nin de bölgede olmasının büyük avantajları olduğunu vurguladı.
KORUCUK’A LİSE
Yerel yönetimlerden bölgeyi kaderine terk etmemelerini de isteyen Vali Balkanlıoğlu, “Bölgeyi ada sakinlerine bırakmayın. Burası özel site değil. Herkesin geliri belli. Yenikent ile ilgilenin” dedi. Dernek Başkanı Fikri Arslan da dernek lokalinde yaptığı görüşmede bölgenin bazı eksikliklerini Vali Balkanlıoğlu’na iletti. Korucuk Muhtarı Cüneyt Ulu da Vali Balkanlıoğlu’ndan lise sözü aldı.

15 Temmuz Camili Mahallesi Mavi İş Merkezi’nde yapılan bir dizi açılış yapıldı. Yapılan açılışlara;  Vali İrfan Balkanlıoğlu,  Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın,  15 Temmuz Camili Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik, Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyt Ulu,  Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan,  Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yenihaber Genel Yayın Müdürü Sezai Matur ve Camili esnafı katıldı.
DUALARLA AÇILIŞ
Vali Balkanlığolu, sırasıyla Mavi İş merkezin Foto Özen,  Ada Yeşil Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Betül Çetinkaya’ya ait Butik Ruru mağazasının açılışlarını gerçekleştirdi. Dualarla ve kurdele yapılan açılış öncesi, Vali İrfan Balkanlıoğlu esnafı dinledi ve bu bölgenin önümüzdeki yıllarda kalkınmada gözde bölge olacağını vurguladı.
“BÖLGEYE SAHİP ÇIKIN”
Vali Balkanlıoğlu ve beraberindekiler daha sonra Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinide ziyaret etti.  Balkanlıoğlu,  Yenikent bölgesinin her geçen gün geliştiğini ifade ederek,  Otoban, Adalet Sarayı, Valilik, Şehir Hastanesi’nin de bölgede olmasının çok büyük avantajları olduğunu vurguladı. Balkanlıoğlu yerel yöneticilere seslenerek; “Bölgeyi ada sakinlerine bırakmayın. Burası Özel Site değil. Herkesin geliri belli. Otobanın dahi buradan geçmesi veli nimettir” dedi. Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan,  dernek lokalinde bölgenin bazı eksikliklerini dile getirerek,  yapılan hizmetler içinde teşekkür etti.
KORUCUK’A LİSE SÖZÜ
34 Bin Nüfusa yaklaşan Korucuk mahallesinin eğitim alanında en büyük sıkıntısının lise açığının olduğunu ifade eden Korucuk Mahallesi Muhtarı Cüneyt Ulu, bu konunun birçok kez dile getirildiğini ve hayata geçirilmesini talep etti. Balkanlıoğlu, konu ile ilgili yakından ilgileneceğini ifade ederek lise sözünü verdi. 
24 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI