18 Eylül 2018

CHP'DEN ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞI SESSİZ EYLEM


Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları üyeleri çocuk istismarına karşı dün basın açıklaması yaptı ve ardından bulvarda sessiz eylem yaptı

Son günlerde artan cinsel istismar vakalarına karşı tepkiler artıyor. Cumhuriyet Halk Partililer, Adapazarı İlçe Binası’nda çocuk istismarına karşı basın açıklama yaptı. Açıklamanın ardından parti binasından Atatürk Bulvarı’na kadar yürüdü ve sessiz eylem yaptı. Parti binasındaki basın açıklamasına CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, İl Başkanı Erdoğan Isır, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu da katıldı.
HÜKÜMETİN GÖREVİ
Çocukların, güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamanın hükümetin en öncelikli sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Başkan Taşkent, “İktidarın başkanı bugün çıkmış "çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz, bu toplumsal bir dinamiktir" diyor. Ne yazık ki bu sözler, iktidarı, her zamanki gibi "söylediği başka yaptığı başka" olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaşta evliliklerin önünü açan yasa tasarısı, çocukları vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi, bilimsel eğitimden uzak Sübyan Mektepleri ile mevcut iktidar, "Çocuk İstismarı" mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirmiştir" dedi.
GÜVENLİ ORTAMLAR
Çeroğlu, “Hükümeti acil olarak bu tedbirleri almaya çağırıyoruz. Bilinmelidir ki biz kadınlar, çocuklarımız için güvenli ortamlar oluşturuluncaya kadar, çocuklarımızın korunması için konulmuş yasal çerçeve yeniden düzenleninceye kadar, çocuklarımızın istismar edilmesine zemin hazırlayan kurumlar kapatılıncaya kadar mücadeleye devam" dedi.
24 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI