19 Eylül 2018

GENEL MERKEZDEN GELEN YÖNETİCİLER ADAYLARLA TEK TEK GÖRÜŞTÜ: AKP’DE ADAYLAR 
TANIŞMA ODASINDA


AKP’de il yönetimine aday olan 190 kişinin görüşmeleri dün parti binasında gerçekleştirildi. Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım şehrin tamamını kapsayacak bir yönetim oluşturmayı hedeflediklerini söyledi

11 MART’TA KONGRE
AKP’de 11 Mart Pazar günü yapılacak il kongresi öncesinde yönetime girmek için başvuran 190 isim için dün tanışma toplantısı düzenlendi. Aday adaylarıyla AKP Marmara Bölge Koordinatörü ve Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Kesir ve AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç görüştü.
HANGİ KRİTERLERE GÖRE


Yönetimle ilgili kriterler hakkında bilgi veren Milletvekili Yıldırım, “Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar yönetime giremeyecek. Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız listede olmayacak. Kamuya iş yapan arkadaşlarımızda yer almayacak. Üniversite, lise, ortaokul mezunları, meslek kriterleri değerlendirilecek” dedi.
KADIN VE GENÇ KOTALARI
Yıldırım, “Yüzde 30 kadın ve yüzde 30 genç kotamız var. Bir de 18-25 yaş arası yönetime alacağımız gençler olacak. Parti olarak gençlere ve kadınlara önem veriyoruz. Bütün meslek gruplarında olan arkadaşlarımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Demografik yapıya uygun çalışmalar oluyor. Şehrin tamamını kapsayacak bir yönetim oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

AKP’de 11 Mart Pazar günü yapılacak il kongresi öncesinde yönetime girmek için başvuran 190 isim için dün tanışma toplantısı düzenlendi. Aday adaylarının görüşmelerine AKP Marmara Bölge Koordinatörü ve Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Kesir ve AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç katıldı. Parti binasında gerçekleşen görüşmelerde aday adayları tek tek içeri çağrıldı. Gazetemize açıklamalarda bulunan Bölge Koordinatör Murat Yıldırım, adaylarla tanışmak için geldiklerini belirterek, “Biz sadece Sakarya’da değil tüm büyükşehirlerimizde müracaat edip yönetimde görev almak isteyen arkadaşlarımızla tanışıyoruz ve de bilgi alışverişinde bulunuyoruz” dedi.
GENÇ VE KADIN KOTASI
Yönetim kriterleriyle ilgili açıklama yapan Yıldırım, “Kriterlerimize uygun arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar yönetime giremeyecek. Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız listede olmayacak. Kamuya iş yapan arkadaşlarımızda yer almayacak. Üniversite mezunları, lise mezunları, ortaokul mezunları, meslek kriterleri değerlendirilecek. Yüzde 30 kadın ve yüzde 30 genç kotamız var. Bir de 18-25 yaş arası yönetime alacağımız gençler olacak. Parti olarak gençlere ve kadınlara önem veriyoruz. Bütün meslek gruplarında olan arkadaşlarımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Demografik yapıya uygun çalışmalar oluyor. Şehrin tamamını kapsayacak bir yönetim oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.
SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK
Süreçle ilgili bilgi veren Yıldırım, “Büyükşehirlerde 50 kişi asil yönetimde, 25 kişi yedek yönetimde, 5 kişi Demokrasi Hakem Heyeti’nde5, İl Disiplin Kurulu’nda 5 asil ve 5 yedek olacak. 16 tane de Genel Merkez kongre delegesi belirlenecek. Başvuran 190 kişiyi görüp tanıyacağız. Arkadaşlarımız içinde aynı bölgede oturanlar içerisinde tercih edilecek. İleriki günlerde liste genel merkezde teşkilat başkanımızın başkanlığında liste şekillenmiş olacak” dedi.
27 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI