19 Eylül 2018

MÜLAKATI GEÇENLERİN DOSYASINI YILDIRIM ANKARA’YA GÖTÜRDÜ: AKP'Lİ ADAYLARA GÜVENLİK SORGUSU


AKP’de il yönetimine aday olan 190 kişinin mülakatları önceki gece tamamlandı. Elenenlerin ardından kalan isimlerin bulunduğu liste güvenlik soruşturması için Ankara’ya gönderildi.

11 MART’TA KONGRE
AKP’de 11 Mart Pazar günü yapılacak il kongresi öncesinde yönetime girmek için başvuran 190 ismin mülakatları önceki gece tamamlandı. AKP Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Kesir ve AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç tarafından gerçekleştirilen mülakatlarda genel olarak adaylara ne iş yaptıkları, partiye üye olup olmadıkları, partiye ayıracakları zaman, siyasetteki hedefleri gibi sorular soruldu.
HANGİ SORULAR SORULDU
Bu arada mülakatlar sırasında adaylar arasında eleme yapıldığı öğrenildi. Muhtar, kamuda çalışanlar ve kamuya iş yapanların dosyalarıyla kriterlere göre elenenlerin dosyaları Ankara’ya götürülmedi. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, kaç adayın elendiğiyle ilgili net sayı vermenin doğru olmadığını belirterek, “Tanışma toplantımızda kriterleri uymayanları eledik. Sayıda azalma oldu. Bölge Koordinatörümüz başvuruları Ankara’ya götürdü” dedi.
GÜVENLİK SORUŞTURMASI
Ankara’ya giden isimlerin güvenlik soruşturmasından geçeceğini vurgulayan Başkan Kılıç, “Güvenlik soruşturmasından başarıyla geçenlerin isimlerini bize gönderecekler. Biz de Sakarya’da bir taslak liste hazırlayıp Ankara’ya gideceğiz. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataş, bölge ve il koordinatörlerimizle birlikte listeye nihai şeklini vereceğiz. Yönetim kurulumuza başvurarak kutlu davaya hizmet etmek isteyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
28 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI