22 Eylül 2018

KILIÇ: DARBELERE KARŞI KARARLILIĞIMIZ SÜRECEK


AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç 28 Şubat sürecinin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “15 Temmuz darbe girişiminde açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine noktayı koymuştur” dedi.

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, 28 Şubat sürecinin yıl dönümüne ilişkin partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat'ta Türkiye'nin "post modern" bir darbeye muhatap olduğunu hatırlattı. 28 Şubat post modern darbesinin yıl dönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddet ve nefretle kınadıklarını belirten Kılıç, “Darbe, bir insanlık suçudur. Zira darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük” diye konuştu.
KARARLILIK
Kılıç, darbeciler tarafından başbakan ve bakanların hükümetten uzaklaştırıldığını, partilerin kapatıldığını, Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına "balans ayarı" yapıldığını dile getirerek, bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla siyasilerin hizaya çekilip, hükümet yönetiminin vesayet odaklarına teslim edildiğini aktardı. 15 Temmuz darbe girişiminde açıkça ortaya konulduğu üzere hükümet ve milletin darbeler tarihine noktayı koyduğunu vurgulayan Kılıç, "AK Parti olarak bu kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz." ifadelerini kullandı. 
1 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI