19 Eylül 2018

CEVDET METE: NEFES KREDİSİ DEVAM EDECEK


Sakarya Ticaret Borsası 3.Meslek Grubu, genel değerlendirmelerde bulunmak üzere bir toplantı düzenledi. STB Başkanı Cevdet Mete, nefes kredisinin bu yılda devam edeceğini söyledi.

Sakarya Ticaret Borsası 3.Meslek Grubu mesleki sorunlarının istişare toplantısı gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Genç, Meclis Üyesi Bekir Uztürk ve meslek grubu üyelerinin katılımı ile toplantı Tunatan Tesislerinde gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete'nin açılış konuşması ile başlayan toplantıda tarıma dair gündemde olan sorunların çözüme kavuşturulabilmesi, meslek komite üyelerinin sorunları ile ilgili istişareler yapıldı.
PROJE OFİSİ
Toplantıda Başkan Mete tarafından geçen yıl TOBB tarafından oda ve borsaların katılımıyla başlatılan Nefes Kredisi desteğinin bu yıl da devam edeceği, nefes kredisi ve projelerin üyeler için can suyu niteliği taşıdığı bu fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı. Mete; üyelere hizmet vermek adına kurulan proje destek ofisi hakkında da bilgi vererek, güncel Devlet destekleri konusunda üyelerin bilgilendirildiğini ve üyelerin her zaman proje ofisine başvurabileceklerini dile getirdi.
MESLEKİ SORUNLAR
3. Meslek Komitesi kararı doğrultusunda düzenlenen istişare toplantısında; mısırın doğru işlenebilmesi için öncelikle üretim süreçlerindeki kaybın en aza indirilmesi gerektiği vurgulanarak Mısır’ın üretici tarafından erken hasat edilmemesi, biçim zamanında eğitimli biçerdöver kullanıcıları tarafından ürünün hasat edilmesi, kayıt dışı alımların önlenmesi yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş bildirildi.
1 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI