19 Eylül 2018

VALİ BALKANLIOĞLU: KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR


Ferizli’de muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu,” Böyle Vali, böyle yönetici görmedik, O olmazsa, Sakarya batar’ diye bir şey söz konusu değildir. İnsanlar değişse de, Ferizli burada kaldığı sürece hizmetlerde kesinti olmaz” dedi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ferizli’de muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşen ve Kaymakam Vekili Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile il, ilçe daire amirlerinin de yer aldığı buluşmada Vali Balkanlıoğlu, " Cumhurbaşkanımız seçimle gelmiş ve memleketin adeta kılcal damarı gibi Türkiye’nin her yerinde var olan muhtarlarımıza çok önem veriyor” dedi.
DİLEK VE ŞİKAYET
Muhtarlar seçilmiş ve belirli bir kitleyi temsil eden insanlar olduğunu vurgulayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Bir muhtarımız kamu kurum ve kuruluşlarına gittiğinde öncelikle istek, dilek ve şikâyetinin dikkate alınarak bir an önce çözülmesini arzu ediyor. Şayet ihtiyaç veya istek kanuna uygun değil ise, izah edilip niye yapılamayacağının anlatılması ve ikna edilmesi gerekiyor. Ancak yapılabilecek bir iş ise, hangi kamu kurum ve kuruluşu, yerel yönetim ya da özel kuruluşu ilgilendiriyorsa oraya iletilmesi gerekir. Ayrıca ilçelerimizde Kaymakamlık makamı da bizimle aynı görevi görmekte, Vatandaş ile Muhtarların müracaat ve şikayetini kabul edip, yetkili mercilere iletmekle mükelleftir” dedi.
KESİNTİ OLMAZ
Mezarlıkların kendisini vazgeçilmez zanneden insanlarla dolu olduğunu dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Mezarlıklar kendisini vazgeçilmez zanneden insanlarla doludur. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. ‘Böyle Vali, böyle yönetici görmedik, O olmazsa, Sakarya batar’ diye bir şey söz konusu değildir. Bir Vali gider, diğeri gelir, belediye başkanı gider, başkası gelir, insanlar değişse de, Ferizli burada kaldığı sürece hizmetlerde kesinti olmaz” diye konuştu.
KAPIMIZ AÇIK
Vatandaşlara her zaman kapılarının açık olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, daha sonra muhtarlar ile vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. Toplantıda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verirken, birim müdürleri, hem kendilerini ilgilendiren sorunlara dair, hem de ilçedeki çalışmalar ve istatistikler hakkında bilgiler verdi.
2 Mart 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI