18 Ağustos 2018

İYİ PARTİ’NİN 1. OLAĞAN KONGRESİNDE OLAYLAR ÇIKTI: İYİ BAŞLAMADILAR


İyi Parti’nin dün yapılan olaylı il kongresinde Hüsamettin Atasever yeniden seçildi. Divana sunduğu liste kabul edilmeyince Serdip Dokumacı adaylıktan çekildi. Tribünlerden sahaya su şişesi ve şemsiyeler atıldı

ATATÜRK SPOR SALONU
İyi Parti 1’inci Olağan Genel Kurulu dün Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Genel Kurula İyi Parti Genel Merkez Genel Muhasipliği Başkanı Hayrettin Nuhoğlu, Genel Merkez Danışma Danışma Kurulu Üyesi Orhan Ünver, il delegeleri ve çok sayıda partili katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan kongrede yönetim kurulunun faaliyet raporu okundu.
DOKUMACI ÇEKİLDİ
Kongrede Kurucu İl Başkanı Dr. Hüsamettin Atasever ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Edip Serdip Dokumacı da birer konuşma yaptı. Divan kurulu listesini teslim eden Dokumacı’yı kendisi için imza veren 30 delegenin salonda bulunmaması nedeniyle uyardı. Liste tüzük kurallarına uymadığı gerekçesiyle kabul edilmeyince Serdip Dokumacı adaylıktan çekildi.
ATASEVER YENİDEN
Salonda aday olan iki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine tansiyon yükselince iki taraf birbirine girdi. Tribünlerinden divanın bulunduğu alana şemsiyeler ve su şişerleri atıldığı görüldü. Yaşanan gerginlik partililerin ve görevlilerin müdahale etmesiyle yatıştı.  Mevcut başkan Hüsamettin Atasever yeniden başkan seçildi.

İyi Parti Sakarya İl Teşkilatı 1’inci Olağan Genel Kurulu dün Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Genel Kurula İyi Parti Genel Merkez Genel Muhasipliği Başkanı Hayrettin Nuhoğlu, Genel Merkez Danışma Kurulu Üyesi Orhan Ünver, il delegeleri ve çok sayıda partili katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan kongrede yönetim kurulunun faaliyet raporu okundu. Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu kongrede yaptığı konuşmada herkese kapılarının açık olduğunu belirterek, “Bizim 3 kırmızı çizgimiz var. Bunlardan bir tanesi bölücü olanlar İyi Parti’de yer alamazlar. İkincisi FETÖ’cü olanlar İyi Parti’de olamazlar ve üçüncüsü de hırsız olanlar bu partide asla yer alamazlar” dedi.
GELECEK TEHDİT ALTINDA
Türk Milleti’nin geleceğinin tehdit altında olduğunu iddia eden Nuhoğlu, “Ülkemiz kuruluş felsefesinden uzaklaşmıştır. Ekonomiden eğitime iç siyasetten dış siyasete sürekli olumsuz noktalara gidiyoruz. Tek adam diktatörlüğüne doğru gidiyoruz. Türkiye’yi adım adım dolaştık. Biz ülkemizi bu ortamdan kurtarmak istiyoruz” dedi. Nuhoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Başkan Adayı Serdip Dokumacı ise yönetimi eleştirdi. Dokumacı, “Partinin kurucu üyelerinden bir tanesiyim. Birlikte çok güzel çalışmalarımız oldu ancak başkanımızın bazı uygulamaları bizi çok üzdü. Ne yazık ki yapılan bütün çalışmalar bir gün içerisinde heba oldu gitti. Benim ve arkadaşlarımızın bu partiden istifası istendi. Şu anda karşınızda olan ben ve birkaç arkadaşımız delege yapılmadık. Seçme hakkımız yok ancak seçilme hakkımız var. Partimiz adalet için kuruldu ancak Sakarya İl Teşkilatında bize adaletsizlik yapıldı” dedi.
AKŞENERLE GÜNEŞ DOĞDU
Ülkenin kaos ortamında olduğunu söyleyen İl Başkanı Hüsamettin Atasever ise, “Ülkemiz karanlıklar aleminde savruluyor. Neyse ki Genel Başkanımız Meral Akşener’le birlikte güneş doğdu. Karanlıkları yırtarak gün ışığına kavuşacağız. Türk Milletinden destek istiyoruz. Aydınlık yarınlar için mücadele edeceğiz. İl Teşkilatı üyeleri olarak biz bu göreve hazırız” dedi. Atasever’in konuşmasının ardından Divan Başkanı Hayrettin Nuhoğlu adaylardan listelerini divana getirmelerini istedi. Nuhoğlu’nun isteğiyle adaylar listesini getirdi. Nuhoğlu listeleri kontrol ettirmek için girişimde bulundu.
TÜZÜK KURALLARINA AYKIRI
Sunulan liste tüzük kurallarına uymadığı gerekçesiyle divan tarafından kabul edilmeyince Serdip Dokumacı adaylıktan çekildi. Salonda aday olan iki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine tansiyon yükselince iki taraf birbirine girdi. Bu sırada salonun tribünlerinden divanın bulunduğu alana şemsiyeler ve su şişeleri atıldığı görüldü. Yaşanan gerginlik partililerin ve görevlilerin müdahale etmesiyle yatıştı.  Dokumacı adaylıktan çekilirken mevcut başkan Hüsamettin Atasever yeniden başkan seçildi.İŞTE ATASEVER’İN LİSTESİ:
Niyazi Korkusuz, İlhan Ayyıldız, İsmail Kamil Doğancı, Zeki Erbaş, Salih Eroğlu, İsmail Kılıç, Muharrem Ün, Mehmet Hakan Esentürk, Asena Aslan Burak, Banu Kılıç Güneş, Sami Kemik, Yüksel Esmeroğlu, Selçuk Kılıçarslan, Ahmet Hasanoğlu, Esen Meyvacı, Yaşar Sevim, Murat Keleş, İbrahim Nalbant, Sadet Özdemir, Kerim Akbaş, İlker Özbudak, Aysel Çelikörs, Selman Güneş, Okan Çelebi, Hasan Keten, Özgür Adem Işıklı, Seda Derelioğlu, Erdoğan Oğuz, Mustafa Keskin, Ahmet Başaran, Bahadır Hilal, Hasan Balkan, Ceyda Tüfekçioğlu Akar, Asuman Oktay, Neşe Ürküt, Muharrem Kurtalan, Emine Yiğit, Servet Işıklar, Suat Albostan, Ali Faik Erenbay, İsmail Hakkı Dayanç, Serdar Uzun, Hamza Kaya, Nesrin Odabaş, Selahattin Mugan, Melike Deniz, Ayten Özgüler, Gözde Dalman, Duygu Çetinkaya Acar, Kerem Durmuş, Doğan Şen ve Günay Lulacı.
5 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI