18 Ağustos 2018

ERDOĞAN ISIR'DAN AĞIR ELEŞTİRİLER


CHP İl Başkanı Isır, Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirerek, “Sakarya’nın altyapısına bir milyar lira harcadığını söylediğini belirterek, “Yağmur yağdığında yollar göle dönsün insanlar şehrin her bölgesinde göl hissini yaşasın diye mi yatırım yapıyorsunuz?”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erdoğan Isır, Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Isır, Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’nın altyapısına bir milyar lira harcadığını söylediğini belirterek, “Yağmur yağdığında yollar göle dönsün insanlar şehrin her bölgesinde göl hissini yaşasın diye mi yatırım yapıyorsunuz? Koruyamadığınız Sapanca Gölü’ne alternatif yol gölcükleri yatırım mı beceriksizlik mi? İstanbul başta ülkemin her yerinde DSİ’nin yaptığı baraj işine belediye olarak el atmanızın altında yatan gerçeği şimdilik sormuyoruz. Akçay Barajı ile ilgili sorularımızı ilerleyen dönemde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
HANGİ BİNAYI ONARDINIZ
Isır açıklamasında, ‘Şehrimizde hangi tarihi binayı restore ettiniz?’ diye sorarak, “Büyükşehir Belediyesi “Tarihi yapıları aslına uygun olarak restore ettik” diye bir açıklama yapmış. İlimizde kaç müze var?  Restore edilen tarihi binaları, müzeleri yetkililerin ziyaret etmelerini bekliyoruz. Hatırlatalım ziyarete çıkmadan belediye makamlarını arayın kilidi açacak görevli göndersin. Aksi halde kapıda kalırsınız. Tarihimize verilen değer bu mudur?  TV ekranlarından tarih öğretilmeye kalkılırsa sonuçları da bu oluyor demek istemiyoruz. Şehirde herkesin bildiği AFA, Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezini önce restore edip sonra yıkılmasından ötürü de şimdilik sessiz kalıp, modern bir kongre merkezinin hayaliyle avunmaya devam ediyoruz” dedi.
SOSYAL BELEDİYECİLİK
Belediyenin sosyal belediyecilik yapmadığını iddia eden Isır, “Ödüllü sosyal belediyeciliğinize de bir bakalım mı? Sosyal belediyecilik derken engelli yurttaşlarımız için ne yaptınız? Kaç ailemiz ilgi bekliyor ilçelerde? Büyükşehir böyle bir harita çıkardı mı? Ailelerimiz ve çocuklarımız için kaç eğitim merkezi var Sakarya’mız da?  Sosyal ve kültürel etkinliklere davet edilen konukların tek düzeliğini sorgulamayalım diyoruz ancak kadına şiddet, istismar gibi vakalarda da Türkiye’de derece yaptığımız gerçeğini biliyor musunuz Sayın Başkanımız? Değerli Belediye Başkanımıza soruyoruz? Karaman, Korucuk, Camili yani yeni yerleşim bölgesi nüfusu ülkemizdeki bazı illerimizden çok yüksek. Bu bölge için planınız ne? Birkaç park dışında bu bölgenin ilçe olması, daha hızlı hizmet alması ve gelişmesi için girişiminiz var mı?” dedi.
Trene engel oluyor musunuz?
Başkan Toçoğlu’na trene engel olup olmadığını soran Isır, “Sayın Başkanımız Adapazarı Trenine ne zaman kovuşacak? Trene engel oluyor musunuz?  Anket şirketinin en sevilen belediye başkanlarında üst sıralardasınız, sosyal belediyecilikte üçüncülük ödülü olan birisi olarak raylı sisteme mesafeli duruşunuzun sebebi nedir? Minibüs yolculuğu daha mı nostaljik geliyor size?” dedi.
5 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI