25 Mayıs 2019

BAŞKAN TOÇOĞLU DOĞALLIKTAN TAVİZ VERMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ: BAŞKA ŞEHİRLERE BENZEMEYECEĞİZ


Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi’nin temel atma töreninde konuşan Başkan “Birçok şehir, doğal güzelliklerden taviz vererek gelişmek zorunda kalıyor. Biz başka şehirlere benzemeyeceğiz, onları örnek almayacağız” dedi

BİSİKLET ADASI PROJESİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikent’te yapılacak Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi’nin temeli dün törenle atıldı. Törende konuşan Fen İşleri Daire Başkanı Murat Mutlu, 170 dönüm üzerine inşa edecekleri Ayçiçeği Vadisi’nin bölgenin yeni buluşma noktası haline geleceğini belirtti. Sakarya’nın geleceğin şehri olduğunu söyleyen Başkan Toçoğlu, “Yenikent de, Sakarya’nın geleceğidir. Yenikent her geçen gün gelişiyor” diye konuştu.
DOĞAL GÜZELLİKLER
Dünyada ve Türkiye’de birçok şehrin doğal güzelliklerden taviz vererek gelişmek zorunda kaldığını belirten Başkan Toçoğlu, “Biz ise doğal güzelliklerimizi koruyarak, şehrimizi dönüştürmeye çalışıyoruz. Sakarya, yeşillikler şehridir ve yeşillikler içinde bir şehir olarak gelişecektir. Büyükşehir olarak, ne yaptığımızın bilincindeyiz. Başka şehirlere benzemeyeceğiz, onları örnek almayacağız, onlar gibi uydu şehirlere dönüşmeyeceğiz” dedi.
YAŞANABİLİR ALANLAR
Sakarya’nın mimarisiyle, yaşanabilir alanlarıyla, doğal güzellikleriyle örnek alınacak şehir olacağına dikkat çeken Başkan Toçoğlu, “Şehirciliğimizin temelinde insana, tabiata ve tüm canlılara saygı yer alıyor. Çocuklarımızı, doğadan, gökyüzünden mahrum etmeyeceğiz. Yeşili ve mavisiyle; doğaya uyumlu yatay mimarisiyle; güçlü sosyal dokusuyla; kültürel zenginliğiyle Sakarya, her geçen gün daha da yaşanabilir hale gelecek” şeklinde konuştu.
SPOR YAPABİLECEKLER
Başkan Toçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Alanı, ailelerin huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri, her kesimden insanların spor yapabilecekleri, doğal güzellikler içinde, bir vadiye dönüştürüyoruz. Projemiz; çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için fitness, koşu ve yürüyüş alanları, kafeterya, gölet ve 150 araçlık otopark ve zengin sosyal donatı alanlarını kapsayan kompleks bir proje. “Bisiklet Adası projesi ile birlikte Yenikent bisikletle anılacak.

 Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikent’e kazandırılacak Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, AKP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Ali Oktar, Zafer Poyraz, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, UCI Eksperi Thomas Alier, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, muhtarlar, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı.
170 DÖNÜM ALANDA
Projeyle ilgili bilgi veren Fen İşleri Daire Başkanı Murat Mutlu, “170 dönüm üzerine inşa edeceğimiz Ayçiçeği Vadisi hemşerilerimizin yeni buluşma noktası haline gelecek. Bisiklet Adası projemiz 2020 yılında ilimizde gerçekleştirilecek Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Projemiz içerisinde bisiklet dünyası, satış ofisleri, VIP Salon, velodrom ve dağ bisikleti parkurları yer alacak. Ayrıca 4,5 km’lik parkurun yanı sıra bin kişilik seyirci tribünü, 2 adet seyirci terası, gölet ve yanında bulunan kafeteryası ile şehrimize gelen misafirlere muhteşem bir ev sahipliği imkanı sunacak” dedi.
SAKARYA BÜYÜYOR
Sakarya’nın her geçen gün büyüdüğünü belirten Başkan Zeki Toçoğlu ise, “Büyükşehir olarak bizler de, Sakarya’yı daha yaşanabilir hale getirmek için, gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Sakarya, geleceğin şehridir, Yenikent de, Sakarya’nın geleceğidir. Çok şükür, Yenikent bölgemiz her geçen gün gelişiyor, daha yaşanabilir hale geliyor. Yenikent’te birçok projeyi hayata geçirdik. Çeşitli sosyal donatı alanları kazandırdık. Atıl durumda olan binaları işlevsel hale getirdik. Yenikent, üniversite semti olma yolunda hızla ilerliyor. Bugün Sakarya’ya ve Yenikent’e değer ve canlılık katacak bir yatırımı daha hayata geçiriyoruz” dedi.UYDU ŞEHİRLER ÖRNEĞİ
Dünyada ve Türkiye’de birçok şehrin doğal güzelliklerden taviz vererek gelişmek zorunda kaldığını belirten Başkan Toçoğlu, “Biz ise doğal güzelliklerimizi koruyarak, şehrimizi dönüştürmeye çalışıyoruz. Sakarya, yeşillikler şehridir ve yeşillikler içinde bir şehir olarak gelişecektir. Büyükşehir olarak, ne yaptığımızın bilincindeyiz. Başka şehirlere benzemeyeceğiz, onları örnek almayacağız, onlar gibi uydu şehirlere dönüşmeyeceğiz. Tam tersine Sakarya, mimarisiyle, yaşanabilir alanlarıyla, doğal güzellikleriyle örnek alınacak şehir olacak. Şehirciliğimizin temelinde insana, tabiata ve tüm canlılara saygı yer alıyor. Çocuklarımızı, doğadan, gökyüzünden mahrum etmeyeceğiz. Yeşili ve mavisiyle; doğaya uyumlu yatay mimarisiyle; güçlü sosyal dokusuyla; kültürel zenginliğiyle Sakarya, her geçen gün daha da yaşanabilir hale gelecek. Bu anlayışın bir sonucu olarak, bugün temelini atacağımız projemizin yanı sıra, şehrimize çok değerli projeler kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz” dedi.
BİSİKLET ADASI
Toçoğlu, “Alanı, ailelerin huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri, her kesimden insanların spor yapabilecekleri, doğal güzellikler içinde, bir vadiye dönüştürüyoruz. Projemiz; çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için fitness, koşu ve yürüyüş alanları, kafeterya, gölet ve 150 araçlık otopark ve zengin sosyal donatı alanlarını kapsayan kompleks bir proje. “Bisiklet Adası projesi ile birlikte Yenikent bisikletle anılacak. Sakarya, sporla anılan bir şehir. Kısa sürede hizmete sunacağımız Bisiklet Adası, aynı zamanda 2020 yılında şehrimizde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak. Bisiklet Adası tüm donatılarıyla şehrimize gelen misafirlere muhteşem bir ev sahipliği imkânı sunacak” dedi.
ADLİYE PROJESİ
AKP Milletvekili Üstün ise yaptığı konuşmada Yenikent’in önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini belirterek, “Bin yataklı hastane için 400 dönüm alan ayrıldı. Yeniket’te mükemmel bir adliye projesi çiziliyor. Bir taraftan ülkemiz bir taraftan belediyelerimiz çalışmalarına devam ediyor. Çok büyük bir proje daha hayata geçiriliyor. 2020’de uluslararası bir organizasyona imza atacağız. Hükümetimiz, milletvekillerimiz, valiliğimiz, STK’larımız, muhtarlarımız ile Sakarya için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
SOSYAL DONATILAR
Vali Balkanlıoğlu ise, “Sakarya gelecekte çok daha iyi olacak. Belediye başkanlarımız birçok çalışma gerçekleştiriyorlar. Sakarya sanayide çok ileride. Bugün burada çok güzel bir hizmetin temelini atmak üzere bulunmaktan çok memnunum. Bu tesis bize onur ve gurur veriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde önemli bir yarışmaya, Dünya Bisiklet Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Ayrıca sosyal donatılarıyla bu mahalleye ve bölgeye hayat verecek bir projenin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
6 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI