18 Eylül 2018

'KONGREDE ADALETSİZ BİR ORTAM VARDI'


İyi Parti’de önceki gün yapılan il kongresinde adaylıktan çekilen Edip Serdip Dokumacı yazılı bir açıklama yaptı.

Aday olma nedenlerinin tek adam yönetimine karşı duruşun Sakarya teşkilatında karşılık bulmaması olduğunu belirten Dokumacı, “Şahsımın ve arkadaşlarımın devlet, bayrak ve çocuklarımızın geleceği için çıktığımız yolda 2 aylık yoğun çalışma sonrası anlamsız bahaneler  ile istifamın istenmesi, ben ve birkaç kurucu yönetim kurulu arkadaşımızın hiçbir sebep yok iken delege yapılmayarak seçme hakkımızın elimizden alınması, son olarakta kongrede yaşanan anlamsız olaylar ile seçilme şansımızın elimizden alınması bizleri son derece üzmüştür” dedi.
SORUN İMZA DEĞİL
Kongreden çekilme nedenlerinin 30 imza konusu olmadığını belirten Dokumacı, “Divanın önünde delegelerimize ait  en az 35 ıslak imza var iken, tek tek yoklama şekli salonda gerginliği arttırmış, insanların gizli oy hakkını ifşa etmiştir. Kongremizde birçok usulsüz işlem ve adaletsiz bir ortam vardı. Siyasi konuşmalar kısmında kimseye söz verilmediği gibi, yoklama yapıyoruz diye toplanan imzalar diğer başkan adayını, aday çıkması için toplanmış gibi divana verilmiş ve ne yazık ki öyle sunulmuştur. Yine kongre salonunda başlayan tansiyon yükselmesi, bizim bu yapılanlara haklı itirazımızın devam etmemiz sonucunda daha büyük olaylara neden olabilirdi. Bu gibi partimize yakışmayan, demokrasi dışı eylemlerde bulunan, parti küçük olsun benim olsun zihniyetinde olan 4-5 kişiyi bizler gibi tüm Sakarya’da bilmektedir. Bundan sonra da ülkenin en büyük ihtiyacı İYİ partimizi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
6 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI