20 Ağustos 2018

GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELEN YENİ BAŞHEKİM AÇIKLADI: YOĞUN BAKIMA
 YENİ TAKVİYELER


SEAH Başhekimi Çakar, hastane bünyesinde 16 yataklı yoğun bakım ünitesi için bakanlığın onay verdiğini belirterek, Acil Servis’e de 5 yataklı yoğun bakım ünitesi kurulacağını söyledi

YARA BAKIM POLİKLİNİĞİ
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar,  yerel gazetelerin genel yayın müdürleriyle bir araya geldi. SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir’in de katıldığı toplantıda Başhekim Çakar, Yara Bakım Polikliniği’nin Merkez Kampüsü binasına taşınmasıyla ilgili süreçle ilgili bilgi verdi.
40 YATAĞA İHTİYAÇ VAR
Başhekim Çakar, “Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle yaptığımız görüşmede şehrin 40 yoğun bakım ünitesine ihtiyaç olduğu hususunda mutabık olduk. 700 normal hasta yatağı eksiğimiz var. Muhtemelen yaz döneminde 16 ünitelik yoğun bakımımız hizmete girecek. Ayrıca Acil Servise de 5 yataklı yoğun bakım ünitesi kuracağız” diye konuştu.
AYNI GÜN TABURCU
SEAH’ta koldan anjiyonun başarıyla yapıldığını vurgulayan Çakar, anjiyo olan hastaların aynı gün dinlenerek evlerine gönderileceğini söyledi. Çakar, “Sakaryalının artık kalp ameliyatı, by-pass veya anjiyo için il dışına gitmelerine gerek kalmadı. Bir zamanlar bu önemli ameliyatlar İstanbul’da, Ankara’da yapılırken artık hastanemizde rahatlıkla yapılıyor” dedi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar,  yerel gazetelerin genel yayın müdürleriyle bir araya geldi. SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir’in de katıldığı toplantıda SEAH’ın  şehrin sağlık yükünün büyük bölümünü taşıdığını dile getiren Başhekim Çakar, Yara Bakım Polikliniği’nin Merkez Kampüsü binasına taşınmasıyla ilgili süreç ve polikliniğin yenilenen çalışma şekliyle ilgili bilgiler verdi. Çakar, “Eskiye oranla bekleme süreleri dörtte bir oranında azalma eğiliminde.” dedi. 
SEVKLER AZALDI
İl dışına sevklerin önüne geçmek için yeni yoğun bakım alanı açacaklarını vurgulayan Çakar, Acil Servis’te tam donanımlı 5 yataklı bir yoğun bakım ünitesinin de kurulacağını söyledi. Başhekim Çakar  “Bakanlık yetkilileriyle yaptığımız görüşmede şehrin 40 yoğun bakım ünitesine ihtiyaç olduğu hususunda mutabık olduk. 700 normal hasta yatağı eksiğimiz var. Bu sayıları nüfusumuza oranla Sağlık Bakanlığımızın kriteri doğrultusunda ortaya koyduk. Yoğun bakım için gerekli adımlar atıldı. Muhtemelen yaz döneminde 16 ünitelik yoğun bakımımız hizmete girecek” diye konuştu.
ANJİYO HASTALARI
SEAH’ta koldan anjiyonun başarıyla yapıldığını ve bu alanda anjiyo hastalarının hızlı bir şekilde hizmet alması için alt yapı çalışması başlattıklarını ifade eden Çakar, anjiyo olan hastaların aynı gün dinlenerek evlerine gönderileceğini söyledi. Çakar, “Sakaryalının artık kalp ameliyatı, by-pass veya anjiyo için il dışına gitmelerine gerek kalmadı. Bir zamanlar çok zor olarak görülen bu önemli ameliyatlar İstanbul’da, Ankara’da yapılırken artık hastanemizde rahatlıkla yapılan ameliyatlar haline geldi ” dedi.
İKİ YENİ ASANSÖR
Endokrin ve hemotolojide yaşanan randevu sorunun büyük ölçüde önüne geçildiğini aktaran Başhekim Çakar, hastanenin daha çok hastaya poliklinik hizmeti verebildiğini açıkladı. Önümüzdeki günlerde Hastanenin girişi, acil ve otopark alanında çevre düzenlemesi yapılacağını aktaran Başhekim Çakar, “Hastanemizin ana girişinde Büyükşehir Belediyemiz hazırlanan projeye göre çevre düzenlemesi yapacak. Acil girişi ve o bölgenin çevre düzenlemesini ise Adapazarı Belediyemiz üstlendi. Kronikleşen asansör sorununa el attık. İki yeni asansör yapıldı. Hizmet veriyor. Diğer 16 asansörü de yenileyerek hizmete alacağız” diye konuştu.
10 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI