23 Eylül 2018

ALİŞAN, BELEDİYENİN ÖNÜNDE AÇILAN KERMESE TEPKİ GÖSTERDİ: SAĞLIĞI HİÇE SAYIYORLAR


SESOB Başkanı Alişan, Mehmetçik yararına düzenlendiği iddia edilen kermese tepki gösterdi. Bunun üzerine yapılan denetimlerde et ve peynir ürünleri sağlıksız bulundu. 10 gün sürmesi planlanan kermesin tezgahları dün kaldırıldı.

GÖREVE DAVET ETTİ
SESOB Başkanı Hasan Alişan dün Adapazarı Belediyesi önünde Mehmetçik’e destek amacıyla açıldığı iddia edilen kermese sert tepki gösterdi. Alişan, “Büyükşehrin göbeğinde görüntü kirliliği yaparak ve halkın sağlığıyla oynayarak kimse Mehmetçiğe destek olamaz” dedi. Alişan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve diğer yetkilileri de göreve çağırdı
DUYGULAR SÖMÜRÜLÜYOR
‘Milletin duygu yoğunluğu yaşadığı konuların kullanılarak, halkın sağlığıyla oynanması kanımıza dokunuyor. Mehmetçiğe destek olmak, milletin duygusunu sömürmekle olmaz” diyen Alişan’ın tepkisinin ardından ekipler yaptıkları denetim sonucunda et diye satılan sucukların tavuktan imal edildiği ve peynirlerin de bozuk olduğunu belgeledi.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Yetkililerin kontrolünün ardından tezgahların kapanmasına hükmedildi. SESOB Başkanı Alişan, “Yapılan denetimler sonucu yüzde 100 dana eti olarak halka satılan ve ambalajsız sucukların tavuk sucuğu olduğunun tespit edilmesi facianın ne kadar büyük olduğunu göstergesidir. Üzüntümüz gazi ve şehitlerimizin adının bu organizasyona karıştırılmasıdır” dedi. 

SESOB Başkanı Hasan Alişan şehrin göbeğinde nerede hangi şartlarda üretildiği belli olmayan ürünlerin satılmasına sert açıklamalarda bulundu. Alişan her zaman devletinin, milletinin yanında olan esnafı denetleyen başta Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olmak üzere diğer kurumları göreve çağırdı.
MEHMETÇİK BİZİM
Esnaf ve sanatkarın her zaman Mehmetçiğin yanında olduğunu vurgulayan SESOB Başkanı Hasan Alişan “Ülkemiz hassas bir dönemden geçiyor. Afrin’de devam eden sınır ötesi harekatın da verdiği maneviyatı fırsata çevirenler değil esnaf ve sanatkarımız Mehmetçiğin yanındadır. Milletin duygu yoğunluğu yaşadığı konuların kullanılarak, halkın sağlığıyla oynanması kanımıza dokunuyor. Mehmetçiğe destek olmak, milletin duygusunu sömürmekle olmaz. Sakaryalı esnafıyla, sanatkarıyla tek vücut olarak Mehmetçiğinin hep yanındaydı, her zamanda yanında olacak”
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
SESOB Başkanı Hasan Alişan Sakarya’nın esnafıyla, sanatkarıyla, yerel dinamikleriyle bir arada güçlü olduğuna vurgu yaparak “Yerel yöneticilerimizin, hangi isim ve nam altında olursa olsun özellikle yaz aylarında tavan yapan Kermes adı altındaki faaliyetlerden uzak kalmalarını meslek odalarımız adına talep ediyoruz. Çünkü ihtiyaç sahiplerine biz esnaf olarak zaten yardım ediyor, her zamanda etmeye hazırız. Biz birlikte Sakarya’yız”  ifadelerini kullandı
KÜÇÜK İŞLER
SESOB Başkanı Hasan Alişan “Türkiye büyük ülke. Böyle küçük işlerle uğraşmak kimseye yarar sağlamaz. Şehrin göbeğinde kurulan çirkinliğin kalkacağına olan inancımız tam. Mehmetçiğimizin adının çadırlarda olmasını hazmedemiyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız gece gündüz cephede çarpışan Mehmetçiğin küçük işlere alet edilmesinden üzüntü duymaktadır. Büyükşehirin göbeğinde görüntü kirliliği yaratarak, halkın sağlığıyla oynayarak kimse Mehmetçiğe destek olduğunu söyleyemez.”
17 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI