24 Eylül 2018

ERDOĞAN ISIR: KÖYLERDE ÇİFTÇİ KALMAYACAK


Geyve’nin Kozan ve Bayat Mahallesi’ni ziyaret eden CHP İl Başkanı Isır, “Yurttaşlarımızı tarım alanında istihdam etmenin yollarını bulmamız lazım. Bu gidişatla köylerde çiftçilik yapacak kimse kalmayacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erdoğan Isır, Geyve’nin Kozan ve Bayat Mahallelerini ziyaret etti. Geyve İlçe Başkanı Recep Güner ve ilçe yöneticileri ile beraber mahalleleri dolaşan Isır, köyleri dolaştığında huzurlu olduğunu belirterek, “Yurttaşlarımızla beraber olmak onlarla sohbet etmek, sorunlarını dinlemek aynı duyguları paylaşmanın bizleri geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” dedi.
İSTİHDAM SORUNU
Köylerde çiftçilikle uğraşan kimsenin kalmadığına değinen Başkan Isır, “Görüyoruz ki köylerimizde 40 yaş altı çiftçilikle uğraşan vatandaşımız kalmamış. Tarıma önem vermemiz gerekiyor. Yurttaşlarımızı tarım alanında istihdam etmenin yollarını bulmamız lazım. Bu gidişatla köylerde çiftçilik yapacak kimse kalmayacak. Tarım ülkesi olarak anılan Türkiye her geçen gün tarım malı ithal eder duruma düşüyor. Çiftçi desteğinin artırılması ve sübvanseye önem verilmesi gerekiyor” dedi. Çiftçilerin bankaya olan borçlarının 17 kat arttığını ileri süren Isır, “İthal et, ithal saman, ithal nohut, ithal mercimek boş arazilerimizi gördüğümüzde hepimizin içini yakıyor. Ülkemizde Aralık 2002 yılında motorin 1.30 TL iken Aralık 2017’de 5.17 TL’dir.  Bu maliyetlerle çiftçimiz nasıl üretim yapacak” dedi.
19 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI