24 Eylül 2018

TEVHİDE YAĞAN: HAKLARIMIZI KORUYACAĞIZ


Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü geleneksel balosunu gerçekleştirdi. TKB Başkanı Tevhide Yağan, kadına tanınan hakların sonuna kadar koruyucusu olacaklarını söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Türk Kadınlar Birliğinin geleneksel hale getirdiği balo, hafta sonu gerçekleştirildi.  Baloya STK temsilcileri, çok sayıda siyasi parti temsilcileri, genç tiyatro oyuncuları ve TKB üyeleri katıldı. Gecenin açılış konuşması, Türk Kadınlar Birliği Şube başkanı Tevhide Yağan yaptı.  Yağan’ın konuşmasının ağrılığını, kadınlara yönelik son günlerde sıklıkla gündeme gelen şiddet ve ayrımcılık oluşturdu.
ŞİDDET VE AYRIMCILIK
Yağan yaptığı konuşmada “Kadınlar Günü, kadınların politik ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olması, cinsel ayrımcılığın sona ermesi, kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi, saygın ve insan onuruna yakışır bir yaşam için verdikleri bir mücadele günüdür” dedi. Kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olmasını ve olası sorunlara karşı toplumun her kesinin bilinçlendirilmesi gerektiği ifade eden Yağan,  kadına tanınan hakların sonuna kadar koruyucusu olacaklarını söyledi.
GÖSTERİ VE PLAKET
Balonun devamında  Suretler Tiyatro Grubunun ‘Kadın’ adlı tiyatro gösterimi katılımcılardan ilgi gördü.  Gösterilerin ardından birliğe ve eğitime destek olan kurum ve isimlere plaket verildi. Geleneksel hale getirilen tablo satışı, iki öğrenciye burs verecek olan İyi Parti Erenler İlçe Teşkilatına hediye edilirken, balo  pastası kesildi. Gecen, katılımcıları eğlenmesi ile sona erdi. Sinem Fazlıoğlu
20 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI