24 Eylül 2018

ERDOĞAN ISIR: EĞİTİM’DE SINIFTA KALDIK


CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Milli Eğitim çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulundu. Isır, “her alanda olduğu gibi Sakarya ili Milli Eğitim konusunda da sınıfta kaldı” dedi

CHP il Başkanı Erdoğan Isır, ilimizin eğitim durumu ve Milli Eğitim Müdürlüğünün faaliyetleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Isır, yaptığı değerlendirmede son 5 yıl içinde ilimizde 4 Milli Eğitim Müdürü değiştirildiğini ifade etti. Isır şöyle devam etti, “İlimize müdür dayanmıyor, kamu görevlileri çok sık değişmeye başladı. Acaba Sakarya’mızın her konuda geride kalmasının suçunu, bazı yöneticiler faturasını kamu görevlilerine mi çıkartıyor?” diye sordu.
RAKAMLAR
10 yılda açılan 43 yeni sağlık tesisinin neler olduğunu sorduklarını ifade eden Isır, cevap alamadıklarını ifade ederek, böyle tesislerin olmadığını da vurguladı. Eğitim ile ilgili değerlendirmelerine devam eden Isır, “ Gecen sene üniversite sınavında 54’ncü sıradaydık. Okul/Kurum sayıları açısında da konuyu ele aldığımızda, Erzurum 1233, Van 1420. İlimizde ise okul/kurum sayısı 858. Yine gerideyiz. Sakarya’da 186 bin öğrenci bulunuyor. Erzurum’da ise 165 bin. Yani öğrenci sayımız fazla okulumuz az. Öğretmen rakamlarını ele aldığımızda da durum aynı Erzurum’da 11 bin 357 öğretmen varken, ilimizde 10 bin 590 öğretmen var. Derslik sayısında da durum farklı değil. Kamu görevlilerini değiştirmekle olmuyor” ifadelerini kullandı.
SINIFTA KALDIK
Değerlendirmesinin devamında ilimizin yöneticilerine de seslenen CHP İl Başkanı Erdoğan Isır şöyle devam etti: “Değerli yöneticiler Sakarya mızı yönetemiyorsunuz, son bir yılda bırakın park, bahçe açmayı, lale dikmeyi, okul yapın, derslik yapın, öğretmenlerimizi ilimizi getirin. Bizlerde geldiğimizde sizler için bıraktığınız yapılar için teşekkür edelim. Yani her alanda olduğu gibi Sakarya ili Milli Eğitim konusunda da sınıfta kaldı.” 
23 Mart 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI