23 Eylül 2018

ERDOĞAN ISIR: 20 YIL SONRA ÇİFTÇİ BULAMAYACAĞIZ


CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ve eski il başkanları Karasu’da köy statüsünden mahalle statüsüne dönmüş mahalleleri gezdi. Isır, yaptığı değerlendirmede, “Çiftçilerimizin sesine kimse kulak vermiyor” dedi.

CHP Sakarya İl başkanı Erdoğan Isır iki eski il başkanı Ecevit Keleş ve Oğuz Curoğlu ile beraber Karasu’nun köylerini gezdi. CHP İl Başkanı Isır ve eski il başkanları Yassıgeçit ve Subatağı köylerine Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın ve yöneticileri ile birlikte ziyaretlerde bulundu.  Gezi sonrası değerlendirmede bulunun Isır, “Yeni mahalle olarak adlandırılan eski köylerimize gittiğimizde çiftçilikle uğraşan yurttaşlarla konuştuğumuzda görüyoruz ki en genç çiftçimiz 45 yaşlarında, gençlerimizi çiftçilikten uzaklaştırdık. Çiftçilerimizin sesine kimse kulak vermiyor, 20 yıl sonra tarlarımızda ürün yetiştirecek çiftçi bulamayacağız” dedi.
EN BÜYÜK ZARAR
Büyükşehir yasası ile köylerimizi mahalle haline geldiğini hatırlatan Isır, “En büyük zararı da köylerimizde yaşayan yurttaşlarımız gördü.  Bazı köylerimizdeki tüzel kişiliğe ait yerleri satıldı, bunların içinde köy meralarından, kahvehanelerine hatta mezarlıklar bile var. Köylülerimizde yaşayan yurttaşlarımızın haklarını ve kazanımlarını gelecekte hep beraber geri kazandıracağız” şeklinde konuştu.
HEDİYE TABLO
Yassıgeçit ve Subatağı köyleri ziyaretinde tüm köy halkı adına Muhtarlara Selanik’ten göçen Ataların köylerinin çerçeveli resmini veren Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Muhtarlarımıza Dedelerinin Köyünün manzaralı resmini takdim etmek beni de duygulandırdı, yurttaşlarımızda memnuniyetlerini dile getirdiler. Bunu düşünen yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diyerek bilgi verdi. 
27 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI