23 Eylül 2018

ALPER TAŞ’TAN COŞKUN ARSLAN'IN TUTUKLANMASINA TEPKİ


Özürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş, Sakarya İl Örgütü’nün üyeleri Coşkun Arslan’ın tutuklanmasıyla ilgili düzenlediği basın toplantısına katıldı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Alper Taş ve Sakarya İl Başkanı Ali Merdan Çelik, Sakarya  İl Meclisi üyesi Coşkun Arslan’ın hukuksuz biçimde tutuklandığını belirterek, serbest bırakılmasını istediler. Genel Başkan Alper Taş, Sakarya Gençlik ve Kültür Evi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında, Coşkun Arslan’ın yasa dışı Dev-Yol örgütüne üye olduğu gerekçesiyle tutuklandığına dikkati çekerek, “Özellikle bunun altını çiziyorlar. Şimdi bazı şeyleri anlatmaya gerek yok. Devletin istihbaratı var. Emniyetin de istihbaratı var. Şu an olmayan, siyasi faaliyet yürütmeyen bir örgüte üye olduğu gerekçesiyle tutukluyorlar. Şu an Devrimci Yol adıyla siyasi çalışma yapan bir örgüt yok. Bu devletin kayıtlarında da var" dedi.

HUKUKİ DEĞİL

İl Başkanı Ali Merdan Çelik de, Coşkun Arslan’ın 8 Mart günü evi özel harekat tarafından basılarak gözaltına alındığını, evinde 5,5 saat süren arama sırasında çok sayıda kitap, gazete, dergi, dizüstü bilgisayarlar ve bir adet sapana el konulduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Arkadaşımızı Terör örgütü üyesi olmakla itham ediyorlar. Arkadaşımız dört yıllık mühendislik okulunu 3,5 yılda bitirmiştir. Sakarya Üniversitesinin verdiği yüksek Onur Belgesine Sahiptir. Sakarya Üniversitesinde yüksek lisans yaparken, bir teknik okulda da öğretmenlik yapmaktadır. Sakarya Gençlik Kültür Evi Yöneticisidir.
Sakarya’nın yetiştirdiği değerlerden Sait Faik Abasıyanık adına düzenlenmiş Parkın terk edilmişliğini içine sindirememiş, arkadaşlarıyla parkı temizlemiş, heykelini boyamış ve parkı içinde gezilebilecek bir yer haline getirmek için çabalamış bir arkadaşımızdır. Arkadaşımızı tutuklamak hukuki değildir, hakkaniyetli değildir. Arkadaşımızın tutuklanması ve şu anda gözaltında tutulan diğer arkadaşlar üzerinden yürütülen operasyonların muhalefeti susturma operasyonları olduğunun ayırdındayız. Siyasi iktidar yargıyı kullanarak kendisi gibi düşünmeyen, kendisine destek vermeyen herkesi sindirme gayreti içindedir. AKP ye Olağanüstü hal yetmemekte, Olağanüstü hali sıkıyönetim olarak uygulamaktadır. Ülkemizin darbelerle, sıkıyönetimlerle yönetildiği zamanları olmuş, bu durumun yönetenlerin yönetememelerine çare olmadığı da görülmüştür. Bu gün aynı şeyleri tekrar etmeye kalkmanın da kimseye bir yararı olmayacaktır. Bu nedenle Ülkede uygulanan Olağanüstü hal derhal kaldırılmalı. Tutuklu ve gözaltındaki arkadaşlarımız hemen salıverilmelidir.” diyerek açıklamasına son verdi.  Şerif SARI

 
29 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI