23 Eylül 2018

MHP'DEN AKCAN'A ZOR SORULAR


MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu ve yönetimi yaptıkları basın açıklamasında, belediye başkanı hasan akçan’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Eroğlu, projelerden, promosyon paralarına kadar bir çok konuda sorular yöneltti.

MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, Başkan yardımcısı Ali Dertli, Yönetim Kurulu Üyeleri İhsan Özcan ve Abdülkerim Tan ile birlikte kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.30 Mart gününün yerel yönetimler için bir yıldönümü olduğunu belirten MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, “Bugün itibariyle yerel yöneticiler göreve gelmelerinin 4.yılına girmiş durumdalar. Şimdi önlerinde sadece bir yılları kaldı” dedi ve bugün açıklamalarıma Akyazı Belediyesi ile başlamak istediğini söyledi.
BAŞKAN AKCAN’A
Eroğlu şöyle devam etti, “30 Mart 2014’de Akyazılılar AK Partiyi ve dolayısıyla onların aday gösterdiği Hasan Akcan’a oy vererek yerel de iktidar yaptı. Bizi de Hasan Akcan’ı denetlemek için ana muhalefet partisi görevi verdi.  4 yıllık süre içinde Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın yaptıkları var teşekkür ediyoruz. Yapamadıkları ise sayılamayacak kadar çok o nedenle de eleştiriyoruz. Göreve geldiğinde ortaya birçok proje attı ama bunların hiç birini yapmadı. Mesela Kuzuluk Aksertepe projesi bunlardan bir tanesi “dedi.
18 YIL ÖNCEKİ PARK
Recep Yıldırım tarafından 18 yıl önce yapılan ve mimari özelliği mükemmel olan ve açılışı o günün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bugünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan parkın bu gün ne duruma geldiğini belirten Eroğlu, “Sakarya’nın yıldız İlçesi denilen Akyazı’da böyle şeyler olmamalı diye düşündüğümüz için eleştiriyoruz” dedi. Eroğlu açıklamasının devamında  Akcan’an personelin maaşlarını aldığı bankanın verdiği promosyon hakkında da konuştu.
PROMOSYON PARALARI
Anlaşma yapılan bankanın, bu promosyon paralarını ödeyip ödemediğini soran Eroğlu,  Ödemediysen aldığın o promosyon paralarını nereye harcadın. Yoksa o paraları Yıldız konutlarına mı aktardın. Süresi dolduğu söylenen promosyonla ilgili yine aynı banka ya da başka bir banka ile yeni promosyon anlaşması yaptın mı? Yaptıysan alacağın o paraları çalışana mı ödeyeceksin yoksa başka bir yerde mi kullanacaksın” dedi. Eroğlu konuşmasında Ak-Belde’nin vergi borçlarına rağmen Yıldız konutlarına 10 miyon Tl vererek nasıl konut aldığını da sordu.
KAPANMA NOKTASINDA
MYO ile ilgili görüşlerini de sıralayan Eroğlu, “Başkan Akçan, açılacak denilen ikinci Üniversiteye bağlı olarak kurulacak olan Fakültelerden biri bize yetmez en az 4 Fakülteyi biz alacağız dedin ama birini dahi alamadık. Fakülteyi bıraktık elimizdeki MYO bile öğrenci yokluğu nedeniyle kapanma noktasına gelmiş Bu konuda ne yapmayı düşünüyorsun? “ derken uyuşturucu konusunda da bir türlü hayata geçirilemeyen projelerin akıbetini de sordu
SEÇİME HAZIRIZ
Son günlerde sıklıkla gündeme gelen otopark ve terminal sorununa da hatırlatan Eroğlu, “Nüfusu 90 bine yaklaşan ve araç sayısı birçok İl’i bile geride bırakacak düzeyde olan Akyazı’da bir terminal bile yok. İnsanları bir akaryakıt istasyonuna mahkum ettiniz. Yapacağız dediğiniz terminali geride kalan bu dört yıl içinde neden yapmadınız. Yoksa yaptırmadılar mı? Bu sorunu ne zaman ve nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?Eroğlu yaptığı açıklamasının sonunda 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli seçimlere Parti olarak şimdiden hazır olduklarını da belirterek açıklamasını tamamladı. Kenan Certel/AKYAZI
31 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI