19 Ekim 2018

BAŞKAN SÜLEYMAN DİŞLİ: VİCDANIM RAHAT ETMEDİ


Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, yeni belediye binası yapılmasıyla ilgili, “Bu işler de nasip gibi bir şey. Yer aldık binayı yapmak için ama vicdanım rahat etmedi. Milletin parasını harcamamak lazım” dedi

Adapazarı Belediyesi Nisan Ayı toplantısı dün Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 14 gündem maddesi karara bağlandı. Maddelerin görüşülmesine başlanmadan önce gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Erhan Acar, Adapazarı’nın 4 senelik dönemde sorunlarının çözülmediğini dile getirdi. Acar, “Mithatpaşa’da yapılan geçit kaç gündür yapılamıyor. TCDD’ye ait diyeceksiniz ama bizim bölgemizden geçiyor. Zaman ve akaryakıt kaybı, israf haram ya işte en büyük israf” dedi. Acar’ın ardından kürsüye çıkan MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Hasan Yuvacı da Çark Caddesi’ndeki kötü kokudan şikayet etti. Yuvacı ayrıca yeni bir belediye binası yapılmasını da istedi.
BELEDİYE BİNASI
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli de Çark Caddesi’nin sabunla yıkanması gerektiğini dile getirerek, “Adapazarı’nda mutlaka bir belediye binası yapılması gerekiyor. Ama bu işler de nasip gibi bir şey. Yer aldık binayı yapmak için ama vicdanım rahat etmedi. Milletin parasını harcamamak lazım. Dile getirilen Çark kışla ile alakalı girişimlerde bulunuyoruz. Yoğun bir talebimiz var. Bu işi becerebilirsek şehrin 100-200 senesini kurtarmış oluruz. En iyisi olması için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
DENETİM RAPORU
Meclisin 12’nci gündem maddesinde Denetim Raporu hakkında görüşmeler yapıldı. MHP’li Erhan Acar, “Denetim esnasında yemek giderleri ile matbuat giderlerinde iki firmaya bağımlı kalındığı teşhis edildi. çok fazla araştırma yapılmadan bu arkadaşlara işler verilmiş” dedi. Meclis gündeminde İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeliklerine Ali Kasım Aksoy, Serkan Kayınoğlu, Murat Can Yetkiner, Hatice Genç ve Fethi Paker seçilirken, Hukuk Komisyonuna Selim Tan, Fevzi Gürsoy, Yusuf Gökdemir, Derya Turan, Hasan Yuvacı seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonuna ise Evren Çakırsoy, Yasemin Arın, Merve Hilal Coşar, Nazif Keskin ve Erhan Acar seçildi. Encümen üyeliklerine ise Selçuk Başyazıcı, Ülker Şenyurt ve Mustafa Kasımoğlu seçildi. Faaliyet raporuna MHP’liler çekimser oy kullanmasına rağmen faaliyet raporu kabul edildi.
3 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI