16 Temmuz 2019

'ŞEHİR PLANLANIRKEN ENGELLİLER DÜŞÜNÜLMELİ'


Sakarya Engelliler Birlik Federasyonun ziyaretinde konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Şehir planları yapılırken engelliler de düşünülmeli ki ulaşabildikleri yere engelsiz olarak ulaşsınlar” dedi

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger ve başkan yardımcısı Fatma Gömenç, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ederek sorunlarını aktardı. Ziyarette konuşan Vali Balkanlıoğlu, engelliler için faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin çalışmalarından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, engellilerin topluma kazandırılması amacıyla yapılacak olan her türlü çalışmamaya hazır olduklarını belirtti.
GÜZEL ADIMLAR ATILDI
Vali Balkanlıoğlu, “Engelli insanlara yardımcı olmak bizim gibi insanların boynunun borcudur. Çünkü bu insanlar bu dünyaya imtihan için gelmiş görünseler de her türlü hak ve imkânlardan faydalanmak durumundalar. Onlarda sizin gibi bizim gibi bu vatanın vatandaşı. Engelli vatandaşlarımız evlerinden dışarıyı seyrederken. şehir planları yapılırken engelliler için düşünülmesi gerekiyor ki engellilerde ulaşabildikleri yere engelsiz olarak ulaşsınlar” dedi. Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Nadide Dülger ise, engelliler için güzel adımlar atılmasına rağmen eksiklerin olduğunu dile getirerek, “Engellilerimiz akülü araba için başvurduklarında 6-7 ay bekliyorlar ve bazen de kabul edilmiyorlar. Bu süreler biraz daha kısaltılırsa hasta biran evvel akülü arabasını da alabilme imkanına kavuşur” dedi.
4 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI