22 Ocak 2019

'ALTINLARINIZ YASTIK ALTINDA BEKLEMESİN'


Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İhracı’nda ikinci etap başladı. Talepler 02–06 Nisan ve 16–24 Nisan haftalarında Sakarya’da Ziraat Bankası Adapazarı Şubesi’nde karşılanacak

Hazine Müsteşarlığı tarafından ikincisi düzenlenen ve Ziraat Bankası aracılığıyla talep toplanan Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İhracı’nda ikinci etap başladı. Ziraat Bankası Sakarya Bölge Yöneticisi Dr. Hamdullah Yuca, Türkiye’de yastık altında tahmini 2 bin 200 ton altın olduğu ifade edildiğini belirterek, “Bunun ekonomik değeri 100 milyar dolardır. Bu değeri ekonomiye kazandırmak için hepimize düşen görevler var” dedi.

ÇALINMA RİSKİ YOK
Yatırımcıların altınlarının çalınma ve kaybolma riskinden kurtulduğunu ifade eden Yuca, “22 ve 24 ayar sikke (çeyrek, yarım, tam) altınlar, ziynet altınları ve külçe altınlar kabul edilecektir. Üzerinde değerli, değersiz taş olan altınlar ile Reşat Altın kabul edilmeyecektir. Kabul edilecek altınlarda hiçbir iskonto veya değer kaybı söz konusu değildir. İki yıl vade ile alınacak altınların karşılığında 6 ayda bir kupon ödemesi ile faiz getirisi hesaplara aktarılacaktır. Faiz getirisi tercih etmeyenlere de yine 6 ayda bir kira getirisi payı ödenecektir. Kazanç oranı 6 ay için yüzde 1,20, yıllık için yüzde 2,40’tır. Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası getirilerinden vergi, stopaj kesintisi yapılmamaktadır. Diğer taraftan 90 Günlük süreden sonra 2 yıllık vade beklenmeden, hiçbir kesinti yapılmadan ve günlük getirisi de eklenerek nakit olarak geri alınabilir. Fiziki olarak altınların iadesi sadece 2 yıllık vade sonunda gerçekleşebilmektedir” dedi.

FAİZ YA DA KİRA GETİRİSİ
Ziraat Bankası Adapazarı Şube Yöneticisi Mustafa Bekil ise, bu fırsattan yararlanacak müşterilerimiz Bankaya getireceği altınları güven içinde olacak ve Devlet Garantisi de bulunan yatırımlarından ek getiri sağlayacaktır. Ek getiri noktasında faiz getirisi isteyenler ile Altın Tahvili, faiz getirisi tercih etmeyenler için de Kira Sertifikasına dayalı kira getiri payı sunan yatırım araçlarından biri tercih edilebilir. Bu süreçte, 02–06 Nisan ve 16–24 Nisan haftalarında Sakarya’da Adapazarı Şubemiz aracılığıyla bu talepleri karşılamaya devam edeceğiz” dedi. Bekil ayrıca ilk ihraç döneminde Adapazarı Şubesi’nin Türkiye çapında ilk sıralarda yer aldığını belirtti. Adapazarı Şubesinin yanı sıra 9-13 Nisan tarihlerinde de Sakarya Akyazı ilçesinde söz konusu uygulamanın yapılacağını belirtti.
 
4 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI