18 Ağustos 2018

İŞÇİLERİN EYLEMİ SÜRÜYOR


Pamukova da demir yollarına beton travers üreten fabrikada 45 işçinin Çarşamba günü başlattığı işi durdurma ve üretime ara verme eylemi devam ediyor

Pamukova da demir yollarına beton travers üreten fabrikada 45 işçinin Çarşamba günü başlattığı işi durdurma ve üretime ara verme eylemi devam ediyor. Eylemin ikinci gününde Cam Keramik İş Sendika Başkanı Birol Sarıkaş, Genel Sekreter Ergin Ay, Emek Partisi Sakarya İl Başkanı Hüseyin Atılgan ve Avukat Ahmet Ergin işçilerle görüştüler.
Fabrika önünde “ İş Ekmek yoksa barışta yok “, “ Direne direne kazanacağız “ sloganları atan iççilerle görüşen Cam Keramik İş Sendikası Başkanı Birol Sarıkaş,  iki ay önce bir takım vaatlerle işverenin kendilerini ikna ettiğini ve iş başı yapıldığını, taleplerin yerine getirileceğinin söylendiğini, ama zaman içinde bunların olmadığını gördüklerini ifade ederek, “ Bazılarımıza zam yapıp bazılarımıza yapmayıp bizi bölmeye çalıştılar, mağdur ettiler.  Biz birlik olduğumuz da bize hiçbir şey yapamazlar. Bunların elde ettiği servetler bizlerin alın teriyle elde edilenler. Biz buraya ortak olmaya gelmedik. Biz hakkımız olanı istiyoruz. Drene direne hep beraber kazanacağız “dedi.
Kaynak: Pamukovahalk

 
7 Nisan 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI