19 Eylül 2018

FATMA KURTULUŞ: 5 SAKARYA KURULURDU


Uzunçarşı’yı ziyaret eden CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, “25 yıldır AKP tarafından Büyükşehir Belediyesi 14 katrilyon 250 trilyon para harcamış. . Bugüne kadar harcanan paralarla 5 Sakarya kurulurdu” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erdoğan Isır ve Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş Uzunçarşı esnafıyla buluştu. Başkan Kurtuluş, Uzunçarşı’nın ruhunu yok ettiklerini belirterek, “Uzunçarşı’nın parkelerinden, binalarımızın kaplanmasına kadar Belediye yaptığı işleri düşünmeden esnaflarımızla paylaşmadan yapıyor. 25 yıldır AKP tarafından Büyükşehir Belediyesi 14 katrilyon 250 trilyon para harcamış bu da yetmemiş üstüne 805 trilyon lira borç yapmıştır” dedi.
KENDİ BİNASI YOK
Büyükşehir Belediyesi’nin kendi binası bile olmadığını eleştiren Kurtuluş, ”Güzel Sakarya’mız Türkiye’nin en büyük yaşanmaz yeri haline gelmiştir dedi. Yıllardır altyapı düzenlemeleri yapılıyor. Fakat şehrimizde her yağmurda yollarımız göle dönüşüyor. Caddelerimizde ki asfaltlar ise berbat durumda.  Bugüne kadar harcanan paralarla 5 Sakarya kurulurdu. Artık Sakaryalı yurttaşlarımızın bu anlayışa dur diyeceğine inanıyoruz. Belediyecilik sadece parklara bahçelere lale çiçeği dikmek değildir” dedi.
RESTORASYON ÇALIŞMASI
Başkan Kurtuluş, “Uzunçarşı’ya yapılan restorasyon hepimizin görmüş olduğu gibi tarihi dokuya uygun değildir. Kendi çizdikleri projeyi Kocaeli Anıtlar Kurumuna onaylatıp Uzunçarşı’nın tarihi dokusunu bozmuşlardır ve tarihe ihanet etmişlerdir. Yapılan yağmur suyu gider kapaklarına bir kalem bile girmeyecek şekilde yapılması bile bu projenin ne kadar eksik olduğunun göstergesidir. Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal Belediyecilik anlayışı ile Sakarya’mızın buluşma zamanı gelmiştir” dedi.
10 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI