26 Eylül 2018

YEREL KÜLTÜR DERNEĞİNDEN DÖRT KİTAP


Sakarya'da ikamet eden Türkmen ve Manavların tarihini anlatan 4 ayrı kitap hazırlandı.

çişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ile Sakarya Yerel Kültür Derneği tarafından ortaklaşa yapılan çalışmalar sonrasında Sakarya’da yaşayan Türkmen ve Manavların tarihini anlatan Folkloru, Mutfağı, Tarihi’ni anlatan kitapların basımı tamamlandı. Sakarya Yerel Kültür Derneği’nin Erenler ilçesinde çadırında basın mensuplarıyla bir araya gelen yazarlar ve dernek yönetimi kitapları tanıttı.
Dernek Başkanı Necmettin Kırık yaptığı açıklamada, “Sakarya'nın öz kültürü olan Manav kültürünün gelecek nesillere aktarılması için faaliyetler sürdürüyoruz. Çalışmaların uzun sürdü. Verilen emekler neticesinde kentin tarihi ve kültürüne iyi birer eser bıraktığımızı düşünüyoruz” dedi.
Sakarya Türkmen/Manav Folkloru kitabının yazarı Yalçın Akaltın ise, “Manavlar 700 yıllık geçmişe sahiptirler. Bunları hazırlarken çocukluğumda yaşadığım birçok olayı, bir kez daha heyecanla tekrar hissetmiş oldum. Geleceğe bir miras bırakmak, kültür hizmet yapmak çok önemli bir görev. Daha güzel çalışmalara imza atmak nasip olur inşallah. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
12 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI