22 Ağustos 2018

BÖLGE SAKİNLERİ KOMBİNANIN MAHALLELERİNE YAPILMASINA TEPKİLİ: 
ALANCUMA İSYANDA


ESK Sakarya Kombinası’nın taşınacağı Alancuma’da vatandaşlar tepkili. Çöplüğün ve hayvan pazarının yanına ESK’nın taşınmasının yanlış olacağını belirten bölge sakinleri gerekirse imza toplayacaklarını söyledi

60 MİLYON LİRA
Et ve Süt Kurumu Sakarya Kombinası, Erenler’den Alancuma’daki 80 dönümlük alana taşınacak. Yaklaşık 60 milyon liraya mal olacak yeni tesis hayvan pazarının yanında bulunan ve deprem zamanında prefabrik konutların bulunduğu alana inşa edilecek. Projenin Çevresel Etki Değerlendirme Toplantısı dün Alancuma’da halkın takımıyla gerçekleşti.
HASTALIK TEHLİKESİ
Alancuma, Kozluk, Bekirpaşa ve Pirahmetler Mahallesi sakinleri ise kombinanın bölgelerine yapılmasına tepkili. Bölgede çöplük ve hayvan pazarının bulunduğunu dile getiren vatandaşlar, “Biz zaten bu iki tesis nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Pazarda yaşanacak olası bir hastalığın, pazarın yanında kurulması planlanan tesislere ulaşma ihtimali var” dedi.
TAŞKIN TEHLİKESİ VAR
Sakarya Nehri’ne 200 metre mesafede olan alanın doldurulacağını ve taşkın halinde mahallelerinin sular altında kalacağını da iddia eden vatandaşlar, “Bizim amacımız yeni hastanenin buraya yapılmasıydı ama ESK kombinesinin getirilmesi planlanıyor. ÇED raporunu bekliyoruz. Rapora göre hakkımızı arayacağız. Gerekirse imza toplayacağız” dedi.
13 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI