22 Ağustos 2018

FAZİLET DURMUŞ: PLAKA KADERİMİZ OLMAYACAK


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi. Klasik bir bürokrat olmayacağının altını çizen Durmuş, ilimizin eğitimde sıralaması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Plaka kaderimiz olmayacak” dedi.

 İlimize atanan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, dün basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Durmuş, insanların yüreklerine dokunacaklarını söyledi. Bir insanın yüreğine dokunmadan aklına hükmedilemeyeceğini belirten Durmuş, “Bir çocuğun dünyasında her şey olabilecek öğretmen yetiştirmek istiyoruz. Bunun için 24 saati 25 saat olarak çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Eğitimde en önemli unsurun öğretmen olduğunu, bunun içinde öğretmenlerin motivasyonunu arttırmak adına herkese iş düştüğünü ifade eden Durmuş, “Bu konuda tüm paydaşlara kapımız açık. Çocuklarımızın geleceği için aksaklıkları bize aktarırsanız, somut deliller dahilinde olayın sonuna kadar takip etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.  Öğretmene güveni ve saygıyı güzel bir şekilde harekete geçirirsek çok şeyi başarılacağına inandığını belirten Durmuş, “İnsanların üzerinde söylediğiniz değil, yaptığınız önemli. Yapmadığınız bir şeyi öğrencilerimizden isteyemeyiz” dedi.
ASİL KAN DOLAŞIYOR
Bunun için öğretmenlerin daha çok çalışması gerektiğini ifade eden Durmuş, konuşmasının devamında bağımlılık ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Bağımlılık hakkında açıklamalar yapan Durmuş, “Madde bağımlılığıyla ilgili, teknoloji bağımlılığıyla süreçte öğrencilerimizi çıkartarak fikri hür vicdanı hür bir nesil yetiştirmenin temeli odur. Diğer taraftan sigara, alkol ve madde gibi bağımlılık yapan kanlarını kirleten bir nesil olsun istemiyoruz. Çünkü onların damarlarında çok asil bir kan dolaşıyor. İnşallah bununla ilgili de çalışmalarımız olacaktır. Çocuklarımız veya gençlerimiz tanımadığı kişiler tarafından bu alışkanlığa başlamıyor. Sizlerde tanımadığınız biri size bir şey verse almazsınız. Maalesef çocuklarımızı bu sürece sürükleyen hep tanıdıkları biri. Öğrencilerimizin kullandıkları alanda boşluk bırakmamız gerekiyor. Doğru insanlarla doğru yerde tanışabilmeleri bilinçli kullanabilmeyi bunu hem ailelerimiz hem öğrencilerimiz güvenli internet kullanımıyla alakalı, bilinçli kullanımıyla alakalı eğitimden geçirilmelidir.
BABALARLA BULUŞACAĞIZ
Çünkü madde bağımlığı denilen şey aslında temelindeki en büyük nedenlerden bir tanesi bu. İnşallah bununla ilgili çalışmalarımız olacak. Bunun için gerekirse kırathaneye kadar girip biz bunu velilere anlatacağız. Çünkü okullarda veli toplantısı yaptığımızda gelen annelerimiz. Babalar işlerinden dolayı gelmiyorlar pek. Biz sizin ayağınıza geliriz yeterki çocuklarımız için güzel bir değer ortaya koyabilelim. Eğitim her zaman her yerde yapılır” diye konuştu. Durmuş, internet konusunda sanal mecrayıda iyi kullanılması gerektiğini ifade ederek, bu konuda milli eğitim olarak youtube’da kanal açtıklarını örnek çalışmaları yayınlayacaklarını söyledi.
GÖREVE BAŞLAYACAK
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Kocaali ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürleri’nin pazartesi günü göreve başlayacaklarını net bir dille ifade etti. Kocaali ve Hendek ilçelerine atanan milli eğitim müdürleriyle ilgili ilçelerde oluşan tepkilerin hatırlatılması üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Bakanlığımızın yaptığı atamalar gerçekleşecek ardından başarı ya da başarısızlıklarını biz takip edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
EVLERE GİDİYORUM
Meslek hayatı boyunca evine gitmediğim öğrencisinin kalmadığını söyleyen Durmuş, “Öğrenciyi tanımanın en iyi yolu ailesiyle ev ortamını görmektir. Öğretmenlik dönemimde hep bunu yaptım. Bir öğrenci öğretmenini evinde gördüğünde ona daha çok güveniyor ve seviyor. Bunu bugünde öğretmenlerimizin evine giderek devam ettiriyorum. Bu sistemin gerçekten başarılı olduğuna inanıyorum. Öğretmenlerimiz hazır olsun her an birisinin kapısını çalabilirim” diye konuştu.‘YIKIM KARARI OLAN OKULUMUZ YOK’ 
Basın toplantısının soru cevap bölümünde valiliğin 2015 Şubat ve Haziran brifing raporunda yer alan 21 ağır hasarlı okulun yıkılıp yerine yeni okul yapılması sorusuna cevap veren Durmuş; “Benim elimdeki verilere göre yıkım kararı olan okulumuz yok. Konuyu inceleyeceğim.  Sadece güçlendirmelerine yönelik rapor var. 5 okulun bu bağlamda güçlendirilmeleri tamamlanmış. 6 okul ile artan nüfusu karşılamadığı için ek derslik ihtiyacı doğmuş. Ek derslik yapılacak olan yeterli olmadığı için bu okulların yıkılarak yerine 24 derslikli yeni okullar yapılması programda. 5 okulun güçlendirilmesi içi bu yıl içerisinde gerçekleşecek” şeklinde konuştu. Yıkılan Adapazarı İmam Hatip Lisesi yerine, yenisinin yapılmasının 2018 yatırım programında yer aldığını da kaydeden Durmuş, bununla beraber 18 yeni okulun ihalesinin de Temmuz ayına kadar yapılacağını duyurdu. İlimizin eğitim seviye sıralaması konusuna da değinen Durmuş, “Plakamız kaderimiz olmayacak” diyerek net açıklamada bulundu.
ATATÜRK İLKOKULU
Durmuş, Büyükşehir Belediyesi’nin yerine otopark yapmak istediği Şerefiye Camii’nin karşısındaki Atatürk İlkokulu ile ilgili görüşmelerin de devam ettiğini belirterek, “Görüşmeler neticesinde orası ile ilgili nihaiyi karar verilecek” dedi. Basın mensuplarının nitelilikli okul listesi konusunda da açıklamalarda bulunan Durmuş, Şehirde şaşkınlık yaratan sınavla öğrenci alacak okullar hakkında da açıklama yapan Durmuş, “Ben nitelikli, nicelikli okul ibaresini kullanmak istemiyorum. Liste Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi.  Şunu ayırt etmemiz gerek. Örneğim Fatih Anadolu Meslek Lisesi 2 bölümde sınavla öğrenci alacak. Diğer bölümlerine yine öğrencilerimiz sınavsız girebilecek” dedi.
14 Nisan 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 15 Nisan 2018 , Pazar

Aaaa

Bilecikte yaptığınızdan dolayı hiç de iyi anılmayacaksınız. Mesai kavramı ortadan kalktı gerçi reklamlar dışında iş mi kaldı. Ne memuru ne kendi mesai kavramına uymadı

Tarih : 15 Nisan 2018 , Pazar

Bilecik11

Ya hu bu müdür Bileciki hiç etti şimdi sıra Adapazarında mı? Reklam reklam şov amma velakin sonuç 0. İmam Hatip erkek lisesini berbat oldu. Arkasından güzel güzel konuşuyoruz.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI