19 Eylül 2018

'BAŞARI VE KALİTENİN PEŞİNDEN GİTTİK'


Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına seçilen SAÜ eski Rektörü Prof. Elmas, her zaman başarının ve kalitenin peşinden gittiklerini, çalışma hayatı içerisinde daima sevgi ve saygı içerisinde bugünlere geldiklerini belirtti.

SAÜ Rektörlük görevini sürdürürken Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına seçilen ve geçtiğimiz günlerde görevini bırakan Prof. Dr. Muzaffer Elmas onuruna veda yemeği tertip edildi. Best Western Premier Otel’de düzenlenen programa Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra Sakarya Milletvekilleri, Prof. Dr. Mustafa İsen, Zihni Açba, Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Garnizon Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Kaymakamlar, Sakarya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, STK Temsilcileri ve akademisyenler katıldı.
SEVGİ VE SAYGI
SAÜ’de bulunduğu dönemin kendisi için çok özel olduğunu belirten Prof. Dr. Elmas, her zaman başarının ve kalitenin peşinden gittiklerini, çalışma hayatı içerisinde daima hem meslektaşları, hem de öğrencileri ile karşılıklı sevgi-saygı içerisinde bugünlere geldiklerini belirtti. Vali Balkanlıoğlu, “Hocamızı tanıdığımız bu süre zarfında üniversiteyi bulunduğu yerden fersah-fersah mesafelere taşımış, Türkiye üniversiteleri arasında çok saygın bir yere oturtmuş olduğunu gördük. SAÜ’den yetişen 3-4 hocamız da değişik üniversitelerde rektörlük yapıyorlar, mesela Diyanet İşleri Başkanımız buradan.
HİZMETTE KALİTE
Hocamızın hiçbir gerilime meydan vermeden herkesle diyalog kuran, her düşünceden, dünya görüşü ne olursa olsun herkesle bağdaşan, onlardan azami derece istifade etmeye çalışan bir yapısı var. Liyakate önem veren tarzıyla başarıyı yakalamış, gerilimin asla taraftarı olmamış, hiç kimsenin kusurunu arayıp da cezayı düşünmemiş. Uzlaşmacı kişiliğiyle stres ve sıkıntısını dışarıya aksettirmemesiyle önemli bir kamu görevlisiydi. Hocamızın yeni görev yeri son derece önemli bir kurum. Üniversitelerimizde kaliteyi arttırma, hizmette kalite yarışına girme, kaliteyi yakalayamamış üniversiteleri de teşhir etme gibi son derece önemli bir görev ifa edecek. Üniversitelerimiz gelişmemiz ve istikbalimiz için son derece önemli. Hocamızın yeni görevinin kendisine, ailesine, üniversitelerimize, vatana ve millete hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Programın sonunda Prof. Dr. Elmas’a ilimizdeki ve üniversitedeki hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi de verildi.
15 Nisan 2018 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI