OĞLUNUN CENAZESİNDE ŞEHİT ANASININ FERYATLARI YÜREK PARÇALADI: ONLAR BENDEN KORKSUN16 Nisan 2018, Pazartesi

AĞRI’DA ŞEHİT DÜŞTÜ
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Baş'ın (28) cenazesi dün Karasu’da defnedildi. Ağrı'da önceki gece düzenlenen törenin ardından uçakla Cengiz Topel Havaalanı'na getirilen şehit uzman çavuşun cenazesi, Yorgalar Mezarlığı morguna götürüldü. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, Kuzuluk Mahallesi’ndeki baba ocağına getirilerek helallik alındı.
OĞLUNA SON KEZ SARILDI
Baba Polat Baş, evin önüne kurulan çadırda taziyeleri kabul etti. Cenaze namazı öncesi şehit oğluna son kez sarılan anne Müzeyyen Baş ise, "Oğlumun görevini ben alacağım. Onun yerine ben gideceğim. Oğlumun silahını ben alacağım. Oğlum elbiselerin bana olmaz ama silahın bana olur annem. Senin yerine ben gideceğim oğlum. Senin görevini ben yapacağım annem. Onlar benden korksun oğlum, ben onlardan korkmayacağım" şeklinde konuştu.
TEKBİRLERLE UĞURLANDI
Törene, şehidin ailesi, yakınları ve silah arkadaşları ile Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da katıldı. Taziyelerin kabulünün ardından cenaze namazını, İl Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş kıldırdı. Daha sonra tekbirler eşliğinde top arabasına konan şehidin naaşı, binlerce vatandaş eşliğinde mezarlığa götürüldü. Şehit yakınlarının güçlükle ayakta durduğu dikkatlerden kaçmadı. Şehidin cenazesi, Kuzuluk Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Baş'ın (28) cenazesi Karasu ilçesinde defnedildi. Ağrı'da önceki gece düzenlenen törenin ardından uçakla Cengiz Topel Havaalanı'na getirilen şehit uzman çavuşun cenazesi, buradan karayoluyla Adapazarı Yorgalar Mezarlığı morguna götürüldü. Daha sonra şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, Karasu Kuzuluk Mahallesi'ndeki baba ocağına getirilerek helallik alındı.
TAZİYE ÇADIRI
Kuzuluk Mahallesi'ndeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırında baba Polat Baş, taziyeleri kabul etti. Cenaze namazı öncesi şehit oğluna son kez sarılan anne Müzeyyen Baş, "Oğlumun görevini ben alacağım. Onun yerine ben gideceğim. Oğlumun silahını ben alacağım. Oğlum elbiselerin bana olmaz ama silahın bana olur annem. Senin yerine ben gideceğim oğlum. Senin görevini ben yapacağım annem. Onlar benden korksun oğlum, ben onlardan korkmayacağım" dedi.
BİNLERCE VATANDAŞ
Taziyelerin kabulünün ardından cenaze namazını, İl Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş kıldırdı. Törene, şehidin ailesi, yakınları ve silah arkadaşları ile Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali İrfan Balkanlıoğlu, AKP milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, Ali İhsan Yavuz, MHP Milletvekili Zihni Açba, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, polisler, gaziler, şehit aileleri ile vatandaşlar katıldı. Daha sonra tekbirler eşliğinde top arabasına konan şehidin naaşı, binlerce vatandaş eşliğinde mezarlığa götürüldü. Şehidin cenazesi, Kuzuluk Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu haber toplam 4812 defa okundu.