19 Eylül 2018

ÇAPKIN ÇİFTİNİN EVLAT SEVİNCİ


Metin-Neziha Çapkın çifti, SMA hastası 8,5 aylık evlatları Eymen'i kaybettiklerinde müjdesini aldıkları kız evlatları Esma'nın doğmasıyla buruk da olsa mutluluk yaşadı. Baba Çapkın, “Ben onu Allah'ın mucizesi olarak seviyorum” dedi

Sakarya'da yaklaşık bir yıl önce SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastası 8,5 aylık evlatları Eymen'i kaybetmenin acısını yaşayan Metin ve Neziha Çapkın çiftinin yüzü, dünyaya gelen kızları Esma ile gülmeye başladı. Sakarya'da yaklaşık bir yıl önce Metin (33) ve Neziha Çapkın (32) çiftinin ilk bebekleri olan ve 6,5 aylıkken doktorlar tarafından "Tip1 Spinal Müsküler Atrofi (SMA) - Gevşek Bebek Sendromu" teşhisi konulan Eymen'in tedavisi için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında yardımseverlerin de desteğiyle ihtiyaç olan 4 ilaçtan 2'sinin parası toplandı ancak 8,5 aylık Eymen bebek, doktorların tüm müdahalesine rağmen 22 Mayıs 2017'de hayata gözlerini yumdu.
ÇOK ŞÜKÜR SAĞLIKLI
Eymen bebeğin vefatıyla büyük üzüntü yaşayan acılı aile, o gün ikinci bebeklerinin olacağı müjdesini aldı. Çapkın çifti, 4,5 ay önce dünyaya gelen kızları Esma'da SMA hastalığı olup olmadığına ilişkin gerekli tetkikleri yaptırdı. Esma bebekte SMA hastalığıyla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmaması ailenin yüzünü daha güldürdü. Evlat acısının bir baba için tarif edilemez olduğunu vurgulayan Çapkın, "Öyle büyük acının ardından böyle güzel bir kızımız oldu. Sağlıklı çok şükür. Bütün testleri sonuçlandı. SMA ile alakalı hiçbir bulguya rastlanmadı, Allah'a şükürler olsun taşıyıcı bile değil. Rabbim bütün evlat sahibi olmak isteyenlere sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Bu hastalıkla mücadele eden yavrularımıza Rabbim şifalar versin." diye konuştu. Çapkın, yaşanan acılardan sonra Esma bebeğin hayatlarına girdiğini anlatarak, "Ben onu Allah'ın mucizesi olarak seviyorum çünkü Esma'nın dünyaya gelecek olduğunu Eymen'in vefatında öğrendik. Çok şükür kucağımızda. Böyle şirin, minik bir kızımız oldu. Sağlıklı elhamdülillah." ifadelerini kullandı. 
16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI