23 Eylül 2018

'AKYAZI BASINI OLDUKÇA GÜÇLÜ'


Vali yardımcısı ve Akyazı Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli, akyazı’da faaliyet gösteren basın mensuplarını ziyaret etti. Çiçekli, ilçe basınının çok güçlü olduğunu ifade ederek, “İlçemizi el birliği ile layık olduğu noktaya taşımalıyız” dedi.

Vali Yardımcısı ve Akyazı Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli Akyazı’da göreve başladığında kendisini ziyaret edenlere iade-i ziyaretlerini sürdürüyor. Kendisini ziyaret edenler arasında bulunan Akyazı’da görev yapan Gazeteciler Yenigün Gazetesi temsilcisi Salim Özyılmaz, Yenihaber Gazetesi temsilcisi Kenan Certel, DHA temsilcisi ve Akyazı Net İnternet Sitesi sahibi Alaattin Onur, aynı sitenin editörü Davut Kaya ile Muhabiri Hacı İbrahim Aydın ve radyocu ve sunucu Remzi Armağan’a Akyazı Net ofisine gelerek iade-i ziyarette bulunan Sakarya Vali yardımcısı ve Akyazı Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli ziyaret esnasında önemli açıklamalarda bulundu.
İMAJIN SİLİNMELİ
Gerçekleştirilen ziyarete öncelikli olarak Akyazı’nın dışarıdan gözlenen olumsuz görüntüsü olduğu ve ilçenin tam manası ile tanınmadığı vurgulandı.  Yapılan görüşmelerde Çiçekli, olumsuz imajın silinmek gerektiğini ifade ederek, “ Bunu başarmak için de taşın altına top yekun ellerini sokmaları ve var denilen gerçekte olmayan o olumsuzlukların aslında yakıştırmadan ibaret olduğunu kanıtlamak gerekiyor. Bunda da basın mensuplarına çok iş düşüyor” dedi.
KAMU GÖREVLİLER
Akyazı’nın dışarıdan söylendiği ve bakıldığı gibi olmadığının ve ilçe halkının cana yakın olduğunu vurgulayan Çiçekli, “Kamu Görevlilerine ve tüm misafirlere sahip çıkan insanlar olduklarını Akyazı’ya geldiklerinde ve insanlarla tanıştıktan sonra çok net olarak görebiliyorlar.  Sakarya’da görev yapıyor olmam nedeniyle ben Akyazı’ya gelirken olumsuz bir düşünce içinde olmadım. 12 Şubat 2018 gününden beri de burada Kaymakamınız olarak görev yapıyorum yanılmadığımı gördüm” dedi.
UYUŞTURUCU SORUNU
Ülkemiz genelinde olduğu gibi Akyazı’da da uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusu önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Çiçekli, “Bu sorunun kökünden kazınması ve özellikle küçük yaşta ki çocuklarımızla gençlerimizin o bataklığa saplanmalarının önüne geçilmesi için bende dahil olmak üzere bütün Akyazılıların el birliği içinde başlatılacak olan seferberlikte yer almaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.
GAZİANTEP ÖRNEĞİ
Konunun çok hassas bir konu olması nedeniyle kendisinin de bu soruna çok hassas yaklaştığını belirten Çiçekli, bu konuda önemli mesafe almış olan Gaziantep’te sürdürülmekte olan çalışmaları yerinde görmek için Akyazı’dan bir heyetin gittiğini ve o heyet tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda yol haritası çizeceklerini söyledi. Çiçekli Gaziantep’de işin başında olan hekimi bilgilerden yararlanmak Akyazı’ya davet ettiğini de söyledi. Çiçekli konuşmasının devamında bireysel silahlana konusuna da değindi. İlçede bireysel silahlanmanın hat safhada olduğunu belirten Çiçekli,  “Olur olmaz yerde ateşlenen silahlardan çıkan mermilerle çok sayıda insanımızın hayatlarını kaybettiğini biliyor ve görüyoruz. Bunun önlenmesi ve kazayla insanlarımızın ölmemesi için gerekli tedbirleri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz” diyerek konuya önem verdiğini vurguladı.
ELBİRLİĞİYLE
Akyazı’da basının güçlü olduğunu, ulusal ve yerel medyaların ve ajansların Akyazı’da temsilcileri olduğunu  söyleyen Çiçekli şöyle devam etti, “El birliği ile çalışarak güzel ilçemizi layık olduğu noktaya taşımaya kararlıyım. Bu kararlılığıma destek vermenizi sizlerden bekliyorum.  Akyazı güzel yurdumuzun güzel yerleşim alanlarından ve şehirlerinden biri, burada herkes rahat ve huzur içinde yaşamalı benim asli görevlerimde
17 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI