23 Eylül 2018

AKGÜN ALTUĞ: İHRACAT YETERLİ DEĞİL


SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Büyük firmalar dışında ciddi anlamda ihracat yapan firmalarımız yeterli değil. KOBİ vasfında küçük firmaları ihracata yönlendirmeyi, rol modellerle desteklemeyi hedefliyoruz” dedi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş’e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi (MÜSİAD) Başkanı Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar ve yönetimi, Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık ve yönetim kurulu SATSO yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
KURUMSAL İŞBİRLİĞİ
Söz konusu ziyaretlerde konuşan Başkan Akgün Altuğ, "Genç ve dinamik bir yönetim ve meclisle birlikte Sakarya’ya hizmet edeceğiz. 10 bine yakın aktif üyesi ile şehrin tüm coğrafyasına yayılmış bir sivil toplum örgütüyüz. Meslek örgütü anlamında hizmet ediyoruz ancak toplumun her kesimine ulaşmamız sebebiyle de sivil toplum olma özelliğimiz de ön plana çıkıyor. Sosyal yaşama da müdahil olabiliyoruz. Kurumsal işbirliğimizi güçlendirerek birlikte doğru işlere imza atmayı arzu ediyoruz” dedi.
İHRACAT POTANSİYELİ
Başkan Altuğ konuşmasında ayrıca ilin ekonomisi ve ihracat potansiyeli ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “İlimizde büyük firmalar dışında ciddi anlamda ihracat yapan firmalarımız yeterli değil. KOBİ vasfında küçük firmaları ihracata yönlendirmeyi, rol modellerle desteklemeyi hedefliyoruz. Ekonominin gelişmesi için üretmenin olmazsa olmaz bir unsur olduğuna inanıyoruz. Sanayi ve zirai anlamda üretme gerekliliğinin bilincindeyiz. Bu doğrultuda üyelerimizin üreten, büyüyen firmalar olması doğrultusunda faaliyetler yürütmeyi hedefliyoruz. İşletmelerimizi canlandırmak, gerek üretim gerek ihtiyaçlarının belirlenmesi anlamında yol haritalarımızı belirleyerek planlı bir şekilde ilerlemeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.
18 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI