21 Eylül 2018

FETÖ ŞEHİR YAPILANMASI ÜYELERİ İÇİN KARAR ÇIKTI: 42 KİŞİYE HAPİS


FETÖ/PDY şehir yapılanmasına ilişkin, 12'si tutuklu 45 sanıklı davada, 42 sanığa "silahlı terör örgütü üyeliği suçundan" 2 yıl 6 ay ile 9 yıl 4 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verildi. 

SON DURUŞMA FERİZLİ’DEYDİ
Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonu'ndaki duruşmada, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar, avukatları ile yakınları hazır bulundu. Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan örgütün Sakarya mütevelli heyetinde yer aldığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanıklar Remzi Ç., Hasan T.ve Yalçın T.'nın 9 yıl 4 ay on beşer gün, tutuklu sanıklar Ali H., Durmuş Ali K., Hüseyin U., Ragıp K. ve Reşit T.'in 8 yıl dokuzar ay hapis cezası verdi.
TAHLİYE KARARLARI VAR
Heyet  tutuklu sanıklar Erhan Y. ve Muammer E., tutuksuz sanıklar Ali D., Ayhan G., Bekir Ç., Çetin Ç., Halis A., Özcan Fahri A., Selim U. ve Nuri D.'ın 8 yıl 1 ay on gün, tutuksuz sanık Serdar T.'ın 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. İlçe yapılanmalarında yer alan bazı örgüt üyelerine de 7yıl 6’şar yıl hapis cezası verildi. Heyet ayrıca, tutuklu bulunan dört şahsın tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak yurtdışı çıkış yasağı şartıyla tahliyelerine hükmetti.  

FETÖ/PDY şehir yapılanmasına ilişkin, 12'si tutuklu 45 sanıklı davada, 42 sanığa "silahlı terör örgütü üyeliği suçundan" 2 yıl 6 ay ile 9 yıl 4 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verildi. 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonu'ndaki duruşmada, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar, avukatları ile yakınları hazır bulundu. Tutuklu bir sanık ise duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.  Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, mütalaasını tekrar ettiğini dile getirerek, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini ve tutuklu sanık Durmuş Ali K ile avukatı Savaş İşleyen hakkında savunma sınırlarını aşar vaziyette kamu tanıkları hakkındaki beyanları nedeniyle suç duyurusunda bulunulmasını talep etti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, tüm sanıkların "anayasayı ihlal" suçundan ve 3 sanığın ise "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan yeterli delil elde edilemediğinden beraatlarına hükmetti. 
MÜTEVELLİ HEYETİ
Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan örgütün Sakarya mütevelli heyetinde yer aldığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanıklar Remzi Ç., Hasan T ve Yalçın T'nın 9 yıl 4 ay on beşer gün, tutuklu sanıklar Ali H, Durmuş Ali K, Hüseyin U, Ragıp K ve Reşit T'in 8 yıl dokuzar ay, tutuklu sanıklar Erhan Y ve Muammer E, tutuksuz sanıklar Ali D, Ayhan G, Bekir Ç, Çetin Çr, Halis A, Özcan F., Selim U ve Nuri D'ın 8 yıl 1 ay on gün, tutuksuz sanık Serdar Tarhan'ın 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 
ŞARTLI TAHLİYE
Karasu, Akyazı, Hendek, Sapanca ve Geyve ilçeleri mütevelli heyetinde yer aldığı iddia edilen tutuklu sanıklar İrfan T, ve Taceddin B,, tutuksuz sanıklar Ahmet U,, Fatih A, Halil İbrahim O., Hüseyin K., Mehmet S., Metin S., Mehmet O,, Osman B,, Sait A,, Ahmet Şükrü U,, Önder K, Ferhat T., Yusuf Ziya M., Mehmet P., Ömer Ö., Yunus E., Cihan C., Osman T., Nedim R., Özdemir U.'a "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Ziya T.'u aynı suçtan etkin pişmanlık hükümlerini uygulayarak 2 yıl 6 ay hapisle cezalandırdı. Heyet ayrıca, 4  tutuklunun, tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak yurtdışı çıkış yasağı şartıyla tahliyelerine hükmetti.
26 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI