26 Eylül 2018

KARASU'YA 900 MİLYONLUK YATIRIM


Karasu Belediye Başkanı İspiroğlu’nu makamında ziyaret eden Assan Alüminyum Yatırım Direktörü Aykut Koray Özçelik, “Ses getirecek bir yatırımı Karasu’da hayata geçireceğiz. 900 milyon dolarlık yatırımla ilk etapta 3 bin kişilik istihdam oluşturacağız” ded

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kibar Holding ve Assan Alüminyum yetkililerini makamında kabul etti. Kibar Holding Proje Müdürü Mehmet Aydın, Kibar Holding CEO Danışmanı Tarık Tunalıoğlu ve Assan Alüminyum Yatırım Direktörü Aykut Koray Özçelik, Karasu’da hayata geçirecekleri projelerle ilgili Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na bilgi aktardı. Fabrikanın kurulacağı alanda incelemeler yaptıklarını söyleyen Assan Alüminyum Yatırım Direktörü Aykut Koray Özçelik, “Ses getirecek bir yatırımı Karasu’da hayata geçireceğiz. Fabrikayı kuracağımız alanı yeterince inceledik. Karasu’ya yapacağımız 900 milyon dolarlık yatırımla 5 yıl içerisinde 260 bin ton nihai mamulü elde etmeyi hedefliyoruz. İlk etapta yaklaşık 3 bin istihdam sağlayarak fabrikamızın temel iskeletini oluşturmayı hedefliyoruz. Hükümetimiz bu yatırım için büyük destek veriyor. Bizlerde bu olguda yürüyerek ülkemiz için, Sakarya için, Karasu için en iyisini ortaya koymaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.
YATIRIMLAR GELECEK
Kibar Holding Proje Müdürü Mehmet Aydın ise; “Karasu, limanı ve demiryolu ile yatırımlar için biçilmiş bir kaftan. BMC ve Kibar Holding gibi dünya devleri buraya yatırımlar yapıyor. Şimdiden sonra bu bölgeye yatırımlar gelecektir. İstihdam ve kentin ilerlemesi açısından önemli yatırımlar bunlar. Karasu’nun şuan bilineni ile 20 yıl sonra bilineni arasında dağlar kadar fark olacaktır. Biz burada kuracağımız fabrika ile sadece Türkiye değil, tüm firmalara uluslararası rakip olacağız. Memleket ekonomisine ve civarın tüm yaşayanlarına hitap edecek olmak gururlandırıyor bizleri” dedi. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise; “Binlerce Karasulu gencimizin kendi doğup büyüdüğü topraklarda iş sahibi olması bizleri sevindiren en büyük olgulardan birtanesi. Eğer bu makamdaysak Karasu için çalışacağız, ülkemizin geleceği için ter dökeceğiz. Yapılan tüm yatırımların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
2 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI