20 Eylül 2018

AKGÜN ALTUĞ: YATIRIMIN GÖZDE BÖLGESİYİZ


SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya’nın konumu itibariyle önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Yatırımlar için en gözde bölgelerden biriyiz. İlimizin kuzeyinde, kurulma çalışmaları devam eden Mega OSB, bölgenin en büyük sanayi bölgesi olacak” dedi

Doğu Marmara Döküm ve Metal İmalatçıları Derneği Başkanı Musa Kanıtoğlu ve dernek üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Altuğ, “Sakarya bulunduğu konum itibariyle önemli bir şehir ve üretim şehri olarak gelişiyor. Yatırımlar için en gözde bölgelerden biriyiz. İlimizin kuzeyinde, kurulma çalışmaları devam eden Mega OSB, bölgenin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olacak. Mega OSB’mize talepler çerçevesinde, önceliğimiz Sakaryalı büyüme vizyonlu firmalarımız olacaktır” dedi.
TARIMI UNUTMUYORUZ
Sakarya olarak sanayiyi geliştirirken aynı zamanda tarımı unutmadıklarını belirten Başkan Altuğ, “Verimli tarım alanlarını sanayiye açmaya karşıyız. OSB’lerle düzenli ve disiplinli bir şekilde sanayileşerek büyümek istiyoruz. Mevcut öngörümüz, 11 OSB ile sanayileşmeyi hedefliyoruz. Sakarya yatırımcılar için doğru bir adrestir. Doğru bir yerde yatırım yapacaksınız. Ulusal ve uluslararası gelişmede ivme kazanmış bir ilin OSB’sindeki firmalar hem ihracatı, hem ekonomiyi hem de istihdamı tetikleyerek daha da büyüyen bir merkezde yer almak büyük avantajlar sağlayacaktır” dedi.
SAKARYA İHRACATI
Sakarya’nın ülke ihracatında önemli bir yere sahip olduğuna değinen Başkan Altuğ, “Nisan ayı ihracat rakamlarına göre Sakarya 549 milyon 667 bin dolarlık ihracatı ile en çok ihracat yapan iller sıralamasında 7. sırada yer alıyor. Geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında yüzde 35,5 artışla yükselişine devam ediyor. Organize Sanayi Bölgeleri, liman ve demiryolu yatırımları, işgücü potansiyeli ve üretmeye odaklanmış iş dünyası ile işaret edilen bir ekonomi merkezi olmaya adaydır” diye konuştu.
METAL İMALATÇILARI
Doğu Marmara Metalciler Derneği Başkanı Musa Kanıtoğlu ise dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek Ferizli Bölgesi’ndeki kurulması planlanan Mega OSB’de metal imalatçıları ile ekonomiye katkı sağlamak istediklerini belirtti. Kanıtoğlu,  OSB de yatırım yapacak firmaları seçerken Ar-ge çalışmaları olan, ihracat yapan, büyümeye açık firmaları tercih ettiklerini belirterek, “Biz ekonominin nabzının tutulacağı bir bölgeye yatırım yaptığımızın farkındayız. İhracata katkı sağlayacak gelişmeye açık firmalarız” dedi.
4 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI