24 Eylül 2018

ZİHNİ AÇBA: EMANETİ GERİ TESLİM EDİYORUM


7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde, MHP’den Sakarya Milletvekili olan Zihni Açba, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “ 24 Haziranda Milletimizden aldığım yetkisi, milletime geri teslim edeceğim ” dedi.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri sonucunda Sakarya Milletvekili seçilen Zihni Açba, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, veda etti. Açba yaptığı açıklamada, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerle birlikte bu yetkinin gerçek sahibi olan millete, üzerime aldığım günkü kadar lekesiz, temiz ve şerefli haliyle geri teslim edeceğini ifade etti. Açba şöyle devam etti, “Büyük bir samimiyet ve teslimiyetle ifade etmek isterim ki; bu şerefli görevi üstlendiğim ilk günden itibaren en büyük hassasiyetim, her türlü şek ve şaibeden uzak kalmak, gündelik politikaların kirli dehlizlerinde kirlenmemek noktasında olmuştur. Yüce Rabbime şükürler olsun ki; bu hassasiyetimi ve bu minval üzere ettiğim dualarımı boşa çıkarmayarak, bu onurlu görevi alnımın akıyla tamamlamayı nasip etti.
ULAŞAN HER SORUNA
Hiç şüphem yok ki; belirli bir dönem için Sakaryalı hemşerilerimizin şahsıma tevdi ettiği bu şerefli görevi 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler sonrasında, aynı hassasiyeti en az benim kadar gösterecek olan bir başka Ülküdaşım üstlenecektir. Herkes tarafından bilinmesini isterim ki; TBMM’nin şerefli bir üyesi olarak görevim olan yasama faaliyetleri dışında, bir milletvekili olarak yapmaya çalıştığım tek şey, “Ulaşamayanların ulaşılanı olmak” gayreti olmuştur. Günün her saatinde her vatandaşımın kolaylıkla ulaşabildiği bir milletvekili olmaya çalıştım. Bana ulaşan her sıkıntıya çare, her probleme çözüm bulmak için çaba sarf etmekten hiç imtina etmedim.
TEŞEKKÜR VE ÖZÜR
Bu çaba ve gayretlerimde varlıklarını hep yanımda hissettiğim TBMM’ndeki mesai arkadaşlarıma, MHP İl ve İlçe teşkilatlarımızda görev yapan arkadaşlarıma, vatandaşlarımız adına talepte bulunduğumuz konularda hassasiyet gösteren değerli bürokratlarımıza ve yaptıkları uyarı ve yönlendirmelerle hatalara düşmemize büyük ölçüde mani olan çok değerli mahalli basın mensuplarımıza, bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Bütün çaba ve gayretlerime rağmen sıkıntılarına çare, problemlerine çözüm bulamadığım vatandaşlarımızın ve başta ailem ve akrabalarım olmak üzere, bu süre zarfında kendilerine karşı yükümlü olduğum insani ve içtimai görevlerimi gereğince yerine getiremediğim veya eksik bıraktığım bütün dost, akraba ve arkadaşlarımın, kısacası tüm sosyal çevremin hoş görülerine sığınıyor, hepsinden ayrı ayrı özür diliyorum.
KENDİ İRADEMLE
Son olarak; farklı değerlendirmelere ve kasıtlı veya kasıtsız yanlış yorumlara meydan vermemek adına bir hususu da tek cümleyle ifade etmek istiyorum. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde; mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden, tamamen kendi arzu ve iradem dâhilinde milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunmadım. Gerek seçim bölgem olan Sakarya’da gerekse Türkiye genelinde bütün seçim bölgelerinde adaylık müracaatında bulunan bütün dava arkadaşlarıma başarılar diliyor, en kalbi sevgi saygı ve muhabbetlerimi arzediyorum”




5 Mayıs 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI