24 Eylül 2018

AKP’DA ADAY ADAYLARI BUGÜNDEN İTİBAREN KOMİSYON KARŞISINDA TERLEYECEK: MÜLAKAT ZAMANI


AKP’de 74 aday adayı bugünden itibaren genel merkezde mülakata girecek. Mülakat komisyonu başkanlığını AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yapacak. Genel Merkez il genelinde telefon ve yüz yüze anket çalışmalarına da ağırlık verdi

KOMİSYON BAŞKANI DAĞ
AKP’de 24 Haziran Pazar günü yapılacak erken genel seçimler öncesinde aday belirleme süreci devam ediyor. Geçen hafta sonu Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak temayül yoklamasının ardından aday adayları bugünden itibaren AKP Genel Merkezi’nde kurulan komisyonlarca mülakata tabi tutulacak. Sakaryalı aday adaylarının mülakat komisyon başkanlığını AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ yapacak.
DAVET EDİLMEYE BAŞLANDI
Aday adayları dün sabahtan itibaren mülakata davet edilmeye başlandı. Alfabetik sırayla yapılacak mülakatların 09.00’da başlayacağı ve gece 23.30’a kadar süreceği öğrenildi. Bu arada AKP Genel Merkezi aday adaylarına yönelik anket çalışmalarına da hız verdi. Belirlenen ilçe teşkilat mensupları, vatandaşlar, esnaf ve sivil toplum örgütü temsilcileri dün sabah itibaren aranarak, hangi aday adaylarını tanıdıklarıyla ilgili sorular yöneltildi.
TELEFON VE YÜZYÜZE ANKET

Anketler sadece telefonla da sınırlı kalmadı. Dün Adapazarı, Serdivan, Arifiye ve Erenler’de aday adaylarının tanınırlığıyla ilgili vatandaşa sorular soruldu. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, sürecin devam ettiğini ifade ederek, “Aday adaylarımızın mülakatı tamamlandıktan sonra komisyon isimleri eleyecek. Net bir aday adayı sayısı vermek uygun olmaz ama komisyon üst kurula mümkün olduğunca eleme yaptıktan sonra kalan isimleri gönderecek” diye konuştu.
21 MAYIS’TA LİSTE VERİLECEK
AKP Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yaptığı açıklamada, “Temayül, anket sonuçları, komisyon raporları ve aday adayının geçmişte yapmış olduğu işler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği ve bizimde içinde yer alacağımız üst komisyonda görüşülecek. Üst komisyon değerlendirmesinin ardından 21 Mayıs’ta milletvekili aday listelerimiz YSK’ya teslim edilecek” şeklinde konuştu.
8 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI