BAŞKAN DİŞLİ SAZI ELİNE ALDI14 Mayıs 2018, Pazartesi

Adapazarı Belediyesi, Asitane Vakfi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu konseri büyük beğeni topladı. Atatürk Spor Salonu’nda “Gelin Bir Olalım Birlikte Söyleyelim” adlı konsere Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Diyarbakır’ın Sur İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Ensari Erden, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Tezbiten, Asitane Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hasibe Turan, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
200 ÇOCUKLUK KORO
Programın açılış konuşmasını yapan Asitane Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hasibe Turan, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitiminde bir konu üzerine özellikle yoğunlaştık. Eğitimde din ve değerler eğitimini sanat ve müzikle birleştirdik. Çocuklar ve gençlerimizi modern dünyanın alışkanlıklarından uzaklaştırmak ve vakitlerini daha sağlıklı geçirmelerini sağlamak amacıyla 12 okul ve 200 çocuktan oluşan bir koro kurduk. Adapazarı asırlardır farklı kültür ve kuruluşlara ev sahipliği yapmıştır. Sevgili Adapazarı halkını bu konuda tebrik ediyorum. Ne zaman birlik olunmuşsa büyük medeniyetler kurulmuştur. Bugün buradan Adapazarı’ndan tün dünyaya sevgi ve kardeşliğin sesini duyurmaya çalışacağız ”dedi.
FARKLI ÜLKELER
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise “Bu güzel projede emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum. Bugün burada birbirinden farklı insanların, birbirinden farklı çocukların bir araya geldiğinde neler başarabildiğini hep birlikte göreceğiz. Ve daha da ötesi değil bu coğrafya farklı ülkelerden gelen çocukların bile gözlerindeki ışıltı ve yüreklerindeki sevgiyi birleştirdiklerinde nasıl dostluğu ve kardeşliği haykırabildiklerine şahitlik edeceğiz” diye konuştu.
DİŞLİ SAZ ÇALDI
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Sevgisizliğin ötekileştirmenin böylesine yaygınlaştığı bir zamanda sevgi ve kardeşlikte buluşmayı seçen ve bu projede bizimle birlikte çalışan Asitane Vakfına ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü yürekten kutluyorum. Bu dönem fırsatların bol olduğu bir dönem, hükümetimiz her alanda ciddi hizmetler üretiyor. Bizde Adapazarı Belediyesi olarak bize düşebilecek konuları bizde çok ciddi yakından takip ediyoruz. Bizde belediye olarak çocuklarımızın bu sevgisine ortak olup seslerini tüm dünyaya duyurmalarını sağlamak amacıyla bu projeye dâhil olduk” diye konuştu. Başkan Dişli, etkinlikte emeği geçen Asitane Vakfı yöneticilerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Tezbiten’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, programda bir sürpriz yaparak sahneye çıktı ve saz çaldı. Performansıyla tüm izleyenleri şaşırtan Başkan Dişli, çocukların kardeşlik sevgisine kendisinin de katılmak istediği söyledi. SERKAN ÖZAY

Bu haber toplam 8336 defa okundu.

Resim Galerisi