26 Eylül 2018

BAŞKAN DİŞLİ SAZI ELİNE ALDI


Adapazarı Belediyesi Asitane Vakfı ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sevgi ve kardeşliğe dikkat çekmek amacıyla oluşturulan 200 kişilik çocuk korosu dünyaya kardeşlik mesajı verdi

Adapazarı Belediyesi, Asitane Vakfi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu konseri büyük beğeni topladı. Atatürk Spor Salonu’nda “Gelin Bir Olalım Birlikte Söyleyelim” adlı konsere Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Diyarbakır’ın Sur İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Ensari Erden, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Tezbiten, Asitane Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hasibe Turan, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
200 ÇOCUKLUK KORO
Programın açılış konuşmasını yapan Asitane Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hasibe Turan, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitiminde bir konu üzerine özellikle yoğunlaştık. Eğitimde din ve değerler eğitimini sanat ve müzikle birleştirdik. Çocuklar ve gençlerimizi modern dünyanın alışkanlıklarından uzaklaştırmak ve vakitlerini daha sağlıklı geçirmelerini sağlamak amacıyla 12 okul ve 200 çocuktan oluşan bir koro kurduk. Adapazarı asırlardır farklı kültür ve kuruluşlara ev sahipliği yapmıştır. Sevgili Adapazarı halkını bu konuda tebrik ediyorum. Ne zaman birlik olunmuşsa büyük medeniyetler kurulmuştur. Bugün buradan Adapazarı’ndan tün dünyaya sevgi ve kardeşliğin sesini duyurmaya çalışacağız ”dedi.
FARKLI ÜLKELER
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise “Bu güzel projede emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum. Bugün burada birbirinden farklı insanların, birbirinden farklı çocukların bir araya geldiğinde neler başarabildiğini hep birlikte göreceğiz. Ve daha da ötesi değil bu coğrafya farklı ülkelerden gelen çocukların bile gözlerindeki ışıltı ve yüreklerindeki sevgiyi birleştirdiklerinde nasıl dostluğu ve kardeşliği haykırabildiklerine şahitlik edeceğiz” diye konuştu.
DİŞLİ SAZ ÇALDI
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Sevgisizliğin ötekileştirmenin böylesine yaygınlaştığı bir zamanda sevgi ve kardeşlikte buluşmayı seçen ve bu projede bizimle birlikte çalışan Asitane Vakfına ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü yürekten kutluyorum. Bu dönem fırsatların bol olduğu bir dönem, hükümetimiz her alanda ciddi hizmetler üretiyor. Bizde Adapazarı Belediyesi olarak bize düşebilecek konuları bizde çok ciddi yakından takip ediyoruz. Bizde belediye olarak çocuklarımızın bu sevgisine ortak olup seslerini tüm dünyaya duyurmalarını sağlamak amacıyla bu projeye dâhil olduk” diye konuştu. Başkan Dişli, etkinlikte emeği geçen Asitane Vakfı yöneticilerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Tezbiten’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, programda bir sürpriz yaparak sahneye çıktı ve saz çaldı. Performansıyla tüm izleyenleri şaşırtan Başkan Dişli, çocukların kardeşlik sevgisine kendisinin de katılmak istediği söyledi. SERKAN ÖZAY
14 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI