15 Ağustos 2018

CHPLİ ADAY ADAYININ SÖZLERİ KINANDI: MECLİSTEN
 DURAN’A TEPKİ


Büyükşehir Mayıs Meclisi’nde CHP’li aday adayı Bülent Turan’ın sözleri kınayan Başkan Toçoğlu, “Siyaset yapan bir kısım insanlar bu dünyada yaşamıyorlar” dedi

87 GÜNDEM MADDESİ
Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında toplandı. İlave 7 madde ile 87 gündemin meclis üyelerinin onayına sunulduğu toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği çöpten enerji üretilmesine olanak sağlayacak olan SEKAY Projesi’nin tanıtım videosu izlendi.
SEÇMENE HAKARET
Gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Erkal Etçioğlu, “CHP milletvekili aday adayı olan Bülent Turan’ın bölge  insanlarına yönelik yobaz, tutucu ve bağnaz söylemlerinde bulunması siyasi ahlaka uymaz. Bu açıklama Bolu, Düzce ve Sakaryalı tüm seçmene hakarettir. Kınadığım ifadeleri kendime, şehrime ve insanlara hakaret olarak kabul ediyorum” dedi
HİPOKRAT YEMİNİ
Turan’a eleştiride bulunan Başkan Toçoğlu ise, “Siyaset yapan bir kısım insanlar bu dünyada yaşamıyorlar. Milletimizin önüne çıkacaksınız ama milletimize hakaret edeceksiniz. Hipokrat yemini etmiş birisinin insanlar arasında böyle bir ayrım yapmaması gerekir. İnsanları kategorize etmek yakışan bir durum değil. Bu açıklamalardan üzüntü duyduk” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında toplandı. İlave 7 madde ile 87 gündemin meclis üyelerinin onayına sunulduğu toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği çöpten enerji üretilmesine olanak sağlayacak olan Sakarya Entegre Katı Atık Tesisi Projesi’nin tanıtım videosu izlendi. Toplantıda Pamukova İtfaiye Grup amirliği Hizmet Binası’nın yapımı için arsa devri ve SASKİ’nin Taraklı’da inşa edeceği Atıksu Arıtma Tesisi başta olmak üzere 8 milyonluk yeni yatırım için oy birliği ile onay alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapürçek’e kazandırılacak Sosyal Gelişim Merkezi için de meclis üyelerinin onayı alınarak süreç resmen başlatıldı. Başkan Toçoğlu, meclis üyelerinin Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olması dilerken; meclisin onayından geçen kararları dikkatli bir şekilde incelemeleri gerektiği konusunda hatırlatmada bulundu.
DÜNYADA YAŞAMIYORLAR
Gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Erkal Etçioğlu, “CHP milletvekili aday adayı olan Bülent Turan’ın Sakarya, Bolu ve Düzce insanlarına yönelik yobaz, tutucu ve bağnaz söylemlerinde bulunması siyasi ahlaka uymaz. Bu açıklama Bolu, Düzce ve Sakaryalı tüm seçmene hakarettir. Bu ifadeyi kınıyorum. Bu ifadeleri kendime, şehrime ve insanlara hakaret olarak kabul ediyorum” dedi Etçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin dev çevre yatırımı SEKAY için teşekkürlerini iletti. CHP milletvekili aday adayı Bülent Turan’ın açıklamaları hakkında konuşan Başkan Toçoğlu, “Siyaset yapan bir kısım insanlar bu dünyada yaşamıyorlar. Milletimizin önüne çıkacaksınız ama milletimize hakaret edeceksiniz. Hipokrat yemini etmiş birisinin insanlar arasında böyle bir ayrım yapmaması gerekir. İnsanları kategorize etmek yakışan bir durum değil. Sanıyorum ki mensup olduğu çevrelerde gerekli cevabı verecektir. Camia adına bu açıklamalardan üzüntü duyduk” dedi.
SEKAY İÇİN MHP’YE TEŞEKKÜR
Başkan Toçoğlu, “SEKAY projesinin Büyükşehir Meclisi’nden geçme sürecince AK Parti grubu kadar olarak MHP grubunun da ciddi katkıları oldu. SEKAY ile elektrik üreteceğiz. Organik gübre elde edeceğiz. Projemizle şehrimizde değerlendirilmeyen atık kalmayacak. SEKAY’dan elde edilecek olan kazanç şehrimizin kazancıdır. MHP’ye şehrimize değer katacak bu projeye destek oldukları için şükranlarımı sunuyorum. İnşallah meclisimizdeki bu uyumu sürdüreceğiz” derken; Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek’e kazandırılan Yeni Yaşam Merkezi için teşekkür eden MHP’li Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır’a yönelik konuşan Başkan Toçoğlu, “Hendek Yeni Yaşam Merkezimiz Hendek’e yakışır bir tesis oldu. İnşallah Ramazan’da açılışını yapacağız” dedi.
15 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI